Erdoğan: Terörden korkmayacaksınız, korkutacaksınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan TOBB Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni'ne katıldı, burada önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 1.5.2015 16:32 Güncelleme Tarihi: 1.5.2015 17:04
Erdoğan: Terörden korkmayacaksınız, korkutacaksınız

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Türkiye sürekli vites yükseltmeli ve kendini yenilemelidir. Türkiye'nin kolunun kanadının kırıldığı günlere geldik. Bu çok önemli. Bu günlere gelmek kolay olmadı. Ekonomide engellere maruz kaldık. Demokraside kumpaslara kaldık. Paralel çetenin darbesine maruz kaldık. Etrafımız adeta ateş çemberi oldu ve komşularımızla ilişkilerimiz kesildi.

Defalarca engellenmeye çalışıldık. Çevremiz adeta kuşatıldı. Ama yinede 2023 hedeflerimizden sapmadık.

Siz kazandıkça Türkiye kazanıyor, 78 milyon kazanıyor. Bu dayanışmayı göstermeliyiz. Daha fazlasını yapacağınıza inanıyorum. Biz ihracata dayanan bir ekonomi yürüteceğiz. Türkiye'nin gücü ve istikrarı güven ortamına dayanıyor.

KORKMAYACAKSINIZ, KORKUTACAKSINIZ

Terörden korkmayacaksınız, terörü korkutacaksınız. Lütfen daha çok yatırım yapın, daha çok istihdam sağlayın. Sizleri yeni Türkiye yolunda yürümeye davet ediyorum. Yeni bir yol ayrımındayız. Türkiye kurumlarıyla tüm miadını doldurdu. İstikrar ve güven çok önemli. Güven yoksa istikrar olmaz. Artık yeni araçlara ve yöntemlere ihtiyacımız var. Bunun yolu yeni anayasadan geçiyor, yeni anayasa ile birlikte başkanlık sisteminden geçiyor. Artık bu gömlek bu bedene çok dar geliyor.

BU MİLLETİ ALDATMANIN NE ANLAMI VAR?

Asgari ücret dediğiniz bir korumadır. Ey işveren yani sen bu rakamın altına inemezsin. Bunun üstü açık. Sen bunun üstüne çıktın da sana bir şey mi dediler? Bin liranın altına inemezsin. Milleti aldatmanın ne anlamı var yani?

SÖKE SÖKE BİTİRECEĞİZ

Birileri havalimanını engellemek için elinden geleni yapıyor. Engelleyemeyeceksiniz. Biz orasını söke söke bitireceğiz. Bu işin lamı cimi yok.

BİR AVUÇ KİFAYETSİZ...

Bir avuç kifayetsiz, muhteris seçim öncesi Türkiye'yi germek için elinden geleni yapıyor. Neden illa Taksim diyorsun da milletin huzurunu kaçırıyorsun? Parlamenter sistem on yılda bir demokrasisinin önü kesilen bir sistem oldu. Türkiye'yi artık taşıyamıyor. Türkiye Ağustos 2014 ile birlikte yeni bir döneme girdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Terörden korkmayacaksınız, korkutacaksınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN