Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mesajı alamamışlar koalisyon peşindeler

10 Ağustos'ta yapılan ittifaka milletin gayet güzel bir ders verdiğini belirten Erdoğan: Anlaşılan dersi alamadılar. Şimdi eski Türkiye koalisyonunu kurmaya çalışıyorlar. Paralel örgüt bunlara akıl hocalığı yapıyor

Giriş Tarihi: 6.5.2015
Mesajı alamamışlar koalisyon peşindeler
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Tekirdağ'da toplu açılış törenine katıldı, 8. Mekanize Tugay Komutanlığı'nı ziyaret etti. Erdoğan Beşyol Meydanı'ndaki açılış töreninde yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:
LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR: Hizmet etmeye devam edeceğiz. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Tekirdağı Çanakkale'ye oradan Balıkesir'e bağlayacak çalışmalar devam ediyor. Trakya gelişim projesi sulamadan ağaçlandırmaya kadar pek çok alanı kapsayan Ergene'yi tertemiz hale getirecek proje adım adım devam edecek. Milli gelirimizi artırdık. Hedefimiz daha da yükseğe çıkarmak. Milletimizin desteği ile bu hedefimizi daha da yukarı çıkartacağız.KOŞARAK, DAHA İLERİ BİR TÜRKİYE: Serumu yanlış takılan kızımızın kolu kesilmişti. O zamanın SSK Genel müdürü malum. Şu anda muhalefetin başında. O zamanlar hastanelerin durumu ortadaydı. Doktor yoktu. Biz bu yola çıkarken, eğitim, sağlık, adalet, emniyet diye yola çıktık. Değerli kardeşlerim sağlıkta büyük adımlar attık atmaya da devam ediyoruz. Koşarak daha ileri bir Türkiye'yi inşaat etmeye çalışıyoruz. Yunanistan'ın şehirleri arasında fark var. Ama Tekirdağ, Çanakkale ve Edirne arasında hiçbir fark yok. Biz yaptık.
ASGARİ ÜCRETTE AÇIK ARTIRMA BAŞLADI: Asgari ücret üzerinde açık artırma başlatıldı. Herhalde oyları asgari ücret 5 bin diyen alacak. Siyaset doğruluk demektir. Asgari ücrette açık artırma başlatıldı. Asgari ücretin getirisi götürüsü var. Asgari ücret devletin bir koruma çerçeve anlaşmasıdır. Sadece kötüleme ve istismar üzerinden bir seçim kampanyası yürütülüyor. Herkes bir fiyat belirliyor.
KANDİL'DEN TALİMAT: Kandil'den talimat almışlar. Havalimanına karşılamaya geleceklerdi, gelmediler. Onların yapamadığı işi biz üstlendik. O yüzden yeni Türkiye, yeni anayasa ve başkanlık sistemi diyorum.
BİZ GEÇİCİYİZ: Diyaneti kapatacağız diyorlar. Başka ne diyorlar. Biz olduğumuz sürece sen başkan olamazsın. Ben şahsımı konuşmuyorum ki. Bunlar hiçbir şeyi hazmedemiyorlar. Ana muhalefetin başındakine soruyorlar kaynak nerede kaynak saray diyor. Sarayın maliyeti ne kadar ki? Biz yatırım yapıyoruz anlık değil kalıcı yatırım yapıyoruz. Biz geçiciyiz. Kalıcı olan sadece Allah'tır Allah. Biz gidiciyiz. Bizim Kâbe'miz Taksim'dir bir tanesi. Terör örgütünün arkasında olduğu parti var ya o söylüyor bunu. CHP'de Kâbe Arap'ın olsun bize Çankaya yeter diyordu. Al birini vur öbürüne.
BEN TARAFIMI SEÇTİM: Cumhurbaşkanı seçilirken milletime verdiğim sözlerim vardı. Ben tarafsız bir Cumhurbaşkanı olmayacağım demiştim. Ben tarafımı seçtim. Ben daima milletimin tarafında olacağım.
ESKİ TÜRKİYE KOALİSYONU: Milletimin tarafında bir cumhurbaşkanı olarak tüm gelişmelere bu yaklaşımla, bu değerlendirmeyle şöyle bir bakıyorum. Dikkatimi çeken bazı hususlar var. Birincisi, muhalefet partilerinin çoğunun benzer vaatler, benzer projeler ifade etmeleri. Anladığım kadarıyla 10 Ağustos'ta yaptıkları ittifakın etkisinden hala çıkamamışlar. Biliyorsunuz karşıma 14 parti koalisyonuyla çıkmışlardı. Aslında milletimiz onlara orada gayet güzel bir ders verdi. Anlaşılan mesajı da alamadılar, dersi de. Şimdi eski Türkiye koalisyonunu kurmaya çalışıyorlar.
BİR YANDA PENSİLVANYA DİĞERİNDE KANDİL, ÖNLERİNDE ANA MUHALEFET: Biz bu millete meftunuz. Kardeşlerim bu sevginin önünde kimse duramaz. Yeni Türkiye'nin yolu açıktır. Eski Türkiye koalisyonu dedik. Bunun arkasında muhalefet var bunların arkasında da bölücü örgüt diğeri paralel örgüt. Kendi aralarında iş birliği yapmış. Paralel örgüt bunlara akıl hocalığı yapıyor. Bir yanda Pensilvanya bir yanda Kandil önlerinde de ana muhalefet var. Bu koalisyondan milletin hayrına bir şey çıkar mı?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mesajı alamamışlar koalisyon peşindeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN