Ali Haydar Fırat 'yi fena karıştırdı

Ankara Çankaya Belediyesi'nde işçi kadrosunda çalışan ve Kılıçdaroğlu tarafından ikinci sıradan aday gösterilen Dr. Ali Haydar Fırat 'yi fena karıştırdı.

Giriş Tarihi: 7.5.2015 11:19 Güncelleme Tarihi: 7.5.2015 11:37
Ali Haydar Fırat CHP'yi fena karıştırdı

Ankara Çankaya Belediyesi'nde işçi kadrosunda çalışan Dr. Ali Haydar Fırat, Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ikinci sıradan milletvekili adayı gösterildi. Çankaya Belediyesi'ndeki işinin yanı sıra CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak'ın danışmanlığını yapan ve bir dönem Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya ekibi içerisinde de bulunan Fırat'ın milletvekili adaylığı parti içinde tartışma yarattı. Aynı anda CHP içerisinde 3 farklı işte çalışıp para alan Fırat'ın durumu Kılıçdaroğlu'nun son dönemde ağzından düşürmediği kaynakları doğru kullanılması söyleminin göstergesi oldu.

GİTMEDİĞİ İŞTEN MAAŞ ALIYOR

Halen Çankaya Belediyesi'nden maaş almaya devam eden Ali Haydar Fırat'ın 10 parmağında 10 marifet var. Çankaya Belediyesi'nde çalıştığı sırada İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak'ın danışmanlığının yanı sıra CHP Genel Merkezi'nde de çeşitli görevlerde bulunan Fırat, son olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya ekibi içerisinde görev aldı. Fırat bu süre içerisinde üç de kitap yazdı. Çankaya Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ndeki görev yerine uzun yıllardır uğramayan Fırat, bu dönemde belediyeden maaşını düzenli bir şekilde almaya da devam etti.

"CHP'DE BAŞKA ADAM MI YOK"

Milletvekili aday adayı olmasına rağmen CHP tarafından ilk açıklanan listeye girmeyi başaramayan Ali Haydar Fırat, Erdoğan Toprak'ın ısrarı üzerine HSYK'ya verilen son listeye eklenerek Muş ikinci sıradan milletvekili adayı oldu. Fırat'ın adaylığı parti içinde tartışmaları da alevlendirdi. Fırat'ın görevinden istifa etmesi gerektiği söyleyen CHP'liler, "Ali Haydar Fırat'ın kadrosu Çankaya Belediyesi'nde ama CHP genel merkezinde çalışıyor. Erdoğan Toprak'ın da basın danışmanlığını yapıyor. Ya işinin başına gitsin ya da görevinden istifa etsin. CHP'de başka adam mı yok" diyerek tepkilerini gösterdi.

KAYNAKLAR BÖYLE KULLANILIYOR

7 Haziran'da yapılacak Genel ler için hazırlanan seçim bildirgesinden bol keseden vaatlerde bulunan CHP, vaatlerinin kaynağını açıklayamayınca çareyi kaynakların doğru kullanılmadığını söylemekte bulmuştu. CHP'li Çankaya Belediyesi'nde işçi kadrosundan maaş alan ve CHP Genel Merkezi'nde genel merkezinde çalışıp aynı zamanda Erdoğan Toprak'ın basın danışmanlığını yapan Süper aday Ali haydar Fırat'ın durumu Kılıçdaroğlu'nun kaynakların doğru kullanılması politikasının en büyük örneği oldu. Ali Haydar Fırat'ın durumu partililer tarafından bile ağır bir dille eleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Haydar Fırat CHP'yi fena karıştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN