Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in 12 Eylülcüler'e destek yazısı

17 ve 25 Aralık darbe operasyonlarının talimatını veren , 35 yıl önceki ni de desteklemişti. Ayrıca Paralel Yapı'nın lideri Fetullah Gülen 12 Eylül darbesini yapan için "cennete girebilir" ifadesini de kullanmıştı.

Giriş Tarihi: 10.5.2015 01:58 Güncelleme Tarihi: 10.5.2015 14:28
Fetullah Gülen'in 12 Eylülcüler'e destek yazısı
Paralel Yapı'nın darbeciliği eskilere dayanıyor. 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinde yer alan Paralel İhanet Çetesi mensuplarına sahip çıkan Gülen Grubu, 35 yıl önce ise başarı ile sonuçlanan bir darbeye alkış tutmuştu.

'DARBECİLERE SELÂM DURUYORUZ'

Paralel Yapı'nın lideri , 12 Eylül 1980 darbesinin ardından Sızıntı Dergisi'nde yayınlanan 'Son Karakol' başlıklı yazısıyla ve darbecilere destek vermişti.

Sızıntı Dergisi'nde yer alan 'Son Karakol' yazısının o bölümü:

"HIZIR GİBİ YETİŞTİLER"

Ne var ki, yıllardan beri, binbir saldırı ile rehnedar olmuş bir bünye, böyle hemen bir mualece ile iyi edilemeyeceği de muhakkaktı. Daha köklü ve daha gönülden bir hareket gerekliydi ki, milli bünyeyi kemiren yıllanmış seretanlar berteraf edilebilsin.

Ve, işte şimdi, binbir ümit ve sevinç içinde, asırlık bekleyişin tuluû saydığımız, bu son dirilişi, son karakolun varlık ve bekasına alamet sayıyor; ümidimizin tükendiği yerde, Hızır gibi imdadımıza yetişen Mehmetçiğe bir kere daha selam duruyoruz.

"EVREN CENNETE GİDEBİLİR..."

Fetullah Gülen 31 Ocak 2005 tarihli Milliyet Gazetesi'nde Mehmet Gündem'e verdiği röportajda Kenan Evren'i cennetlik ilan etmişti.

"Evren Paşa, seçmeli din derslerini mecburi yapmakla yararlı bir iş yapmıştır. Gençlerin çoğu onun bu icraatı vesilesiyle din eğitiminden nasiplerini almışlardır. Bu iş kanaatimce öyle büyüktür ki doğrusunu Allah bilir hiçbir sevabı olmasa bile bu icraatı ona yetebilir, ahirette kurtuluşuna vesile olabilir, cennete de gidebilir.."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fetullah Gülen'in 12 Eylülcüler'e destek yazısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN