Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş'tan 'nin kaygısı itirafı

Boğaziçi'nde öğrencilerle buluştu. Demirtaş seçim ı geçme kaygıları olduğunu itiraf etti.

Giriş Tarihi: 12.5.2015 12:20 Güncelleme Tarihi: 12.5.2015 14:17
Demirtaş'tan HDP'nin baraj kaygısı itirafı
Eş Genel Başkanı ; Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile buluştu. öğrencilerin yoğun ilgilisinin olduğu toplantıda Demitaş seçimle ilgili ilk kez kaygılarını dile getirdi.

BARAJ KAYGISINI DİLLENDİRDİ

Demirtaş, Boğaziçi'nde yaptığı konuşmada kaygıları olduğunu ilk kez dillendirdi.

Selahattin Demirtaş, bu seçimde çok sayıda partinin isminin olduğunu, ancak iki temel tercihin yarışacağını belirterek, "Bu seçim ya Türkiye'nin tek adamlık sisteminin anayasal dayanağına kavuşmasına yol açacak ya da HDP'nin öncülüğünü yaptığı sivilleşmeyi, çoğulculuğu, çok kültürlülüğü, çok inançlılığı garanti altına alan bir toplumsal sözleşmeyi savunan bir çizgi olacak" dedi.

"NORMALDE BARAJ SORUNUNUN OLMAMASI GEREKİYOR"

Demirtaş, seçim beyannamelerini yazarken, her kesimin kendileri ile ilgili olan kısımları kendilerinin kaleme aldığını vurgulayarak, "Bütün ezilen kesimler kendi taleplerini kendileri yazdı. Böylesine bir programın baraj sorununun olması, aslında çok daha fazla mücadele edilmesi gerektiğini gösteriyor. Böyle bir programın baraj sorunu olmaması gerekirdi. Böyle bir program Türkiye'de hayli hayli iktidarda olmalıydı. Türkiye'yi yöneten program, anlayış bu olmalıydı. Fakat dezavantajlı seçim yarışı çalışmamızı zorlaştırıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'tan HDP'nin baraj kaygısı itirafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN