'Kaset siyaseti yapan karşısında bizi bulur'

'Kaset siyaseti yapan karşısında bizi bulur'

Seçime giderken şantaja, kaset üzerinden siyasete tavizlerinin olmadığını belirten Davutoğlu: Hiç kimse istismara yönelmemeli. Kasetti, 2011'deki gibi perde gerisi oyunlardı, bunlara izin yok

, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'şerefsiz' sözüne sert tepki göstererek, "Bir siyasetçinin şerefi, vatan toprağının her köşesine adım atmasıyla ölçülür" dedi. Davutoğlu, Türkiye seçime giderken şantaj ve kaset üzerinden siyaset yapmak isteyenlerin de karşılarında AK Parti'yi bulacağını söyledi. Isparta ve Burdur Hükümet meydanlarında halka seslenen Başbakan Davutoğlu, şu mesajları verdi:

MEYDAN OKUYORUM: (MHP lideri Devlet Bahçeli'ye) Herkes milli şeref peşindeyse, meydan okuyorum. Türkiye'nin her meydanına gitsinler, halkla buluşsunlar. Gidemeyecekler. Gittiklerinde Tunceli'de olduğu gibi arkalarında bir koruma ordusuyla, sadece meydanda bir açıklama yapacaklar. Sonra da vatan toprağına çıkamayıp, gelip batıda, İç Anadolu'da milliyetçilik taslayacaklar. Biz herkese milli birlik ve beraberliği öğretiriz. Milli birliği savunacaksınız, Türkiye'nin her yerinde insanlar sizi bağrına basacaklar. Batıda dolaşıp da Türkiye'nin doğusuna adım atmadan milliyetçilikten bahsetmek lafı güzaftır. Bazıları Türkiye'yi sadece batıdan ibaret sanır. Bazıları sadece sahillerden ibaret sanır. Bazıları sadece doğudan ibaret sanır. Bir siyasetçinin şerefi, vatan toprağının her köşesine adım atmasıyla ölçülür.

ŞEREFİ BANA EMANET: Sen üç yıl iktidardaydın Bahçeli, ne yaptın da şereften bahsediyorsun? Ben ona şerefsiz demiyorum. Onlara edep dersi vereceğiz. Başbakan olarak onların da şerefi bana emanettir. Bize hakaret etmesine izin vermeyiz.

CHP ZULMÜNÜ BİLİRLER: CHP zulmünü en iyi siz bilirsiniz. Bugün de aynı zihniyet diyor ki 'Diyanet'i kaldıralım'. Ne kadar müspet değer varsa, hepsine savaş açan tek parti zihniyeti. Bediüzzaman'ı istismar ederek büyüyen bir Paralel Yapı. O saf ve masum Müslümanları kandırarak büyüyen bir paralel yapı. Ne kadar acıdır ki, Bediüzzaman'ın çileleri üzerinden istismarla büyüyen yapı diyor ki 'AK Parti dışında kim varsa, CHP, HDP'ye oy verin' diyor. Bediüzzaman'a zulmeden CHP'ye oy vermek yakışır mı?

AYNI KAPTAN SU İÇİYORLAR: CHP zihniyeti Türkiye'nin batısında tek parti düşüncesini sürdürüyorsa, HDP de doğuda aynı. O da 'Diyanet kalksın' diyor. Aynı kaptan su içiyorlar. CHP'ye verilen her oy, HDP'ye verilmiş gibidir. Her ikisi de aynı şeyi söylüyor. Aynı yoldan yürüyor. Tek parti yolundan. Biz o yolu verir miyiz? Onların arkasındaki Paralel çeteye yol verir miyiz?

ÖNCE OY VERECEĞİN SANDIĞI BUL: (CHP lideri Kılıçdaroğlu) Önce oy vereceğin sandığı bul, ondan sonra milletin huzuruna çık. Kendi aday olduğu seçimde oy kullanamayana millet emanet edilir mi? Ona bu emanet verilir mi? Hazinemiz bereketlenmiş, Kılıçdaroğlu da heveslenmiş. Hevesli mirasyedi. 'Birkaç yılda Türkiye'yi batırırım, Kemal Dervis kurtarmaya gelir' diyor.

KASET SİYASETİNE GEÇİŞ YOK: Seçime doğru giderken kim ne sebeple olursa olsun, şantaj, kaset üzerinden siyaset yaparsa, karşısında bizi bulur. Bütün siyasi partilere, aydınlara çağrı. Hiç kimse, hiçbir istismara yönelmemeli. Kasetti, 2011'deki gibi perde gerisi oyunlardı, bunların hiçbirisine taviz vermeyeceğiz. Hepsine karşı siyasette ahlakı siyasette dürüstlüğü savunacağız. Bu arada Davutoğlu, Engelliler Haftası dolayısıyla Ankara'da bir araya geldiği vatandaşlarla duygulu anlar yaşadı. Davutoğlu, "Herkes en yakınındaki engelleyi bilsin ve onunla gönül gönüle konuşsun, göz göze baksın, diz dize otursun, dertlerini paylaşsın. Bütün Türkiye'de bu seferberliğin gerçekleşmesi lazım" diye konuştu.

'MİLLETİN İMANINA SALDIRIYORLAR BAHÇELİ'DEN TIK YOK'

"Birisi HDP Eş Başkanı aynı zamanda CHP'nin de Eş Başkanı birlikte çalışıyorlar, 'Kudüs Yahudilerindir' dediğinde siz Bahçeli'den bir şey duydunuz mu? Taksim ile Kabe'yi kıyas ettiğinde bir şey duydunuz mu? Nasıl sahip çıkıyor. Bize saldırırken kurt, millet menfaatini, imanını savunmaya çalışırken kuzu. Kılıçdaroğlu Türkmenleri gönderirken, 'Bayırbucak Türkmenlerini göndereceğim' derken, Bahçeli'de çıt yok. MİT TIR'larına operasyon yapan paralel çete bizim Türkmenlere yardımımızı engellerken o Toros çocuğu Türkmenler'e, aynen bizim gibi. Ecdad ona demiş ki 'git hac yolunu bekle.' Gitmişler. Türkmenleri bize sığınan Türkmenleri 'göndereceğiz' diyor. Her yerde Türkmen davasını güttüğünü söyleyen Bahçeli'den ses yok. Kimden ses var? Sadece AK Parti'den var, AK Parti'den."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kaset siyaseti yapan karşısında bizi bulur'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN