“Bugün 'ye Verilen İdam Cezası, Sandığa Verilmiş Bir İdam Cezasıdır”

Giriş Tarihi: 16.5.2015 16:35 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 20:19
“Bugün Mursi'ye Verilen İdam Cezası, Sandığa Verilmiş Bir İdam Cezasıdır”

160 farklı ülkeden gelen gençlerin yer aldığı, 8. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı , ’daki idam kararlarını eleştirerek, “Darbeyle yıkılan sadece Mısır demokrasisi değil, onunla birlikte umutlarını demokrasiye bağlayan tüm dünyadır” dedi.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip , 8. Uluslararası Gençlik Buluşması vesilesiyle, umudun, sevginin, aydınlığın, geleceğin timsali olan gençlerimizle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Buluşmayı düzenleyen, dünyanın bütün renklerini buraya toplayan, Türkiye Gençlik Vakfı ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu'na da teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, buluşmanın gerçekleşmesine destek veren, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na, TİKA'ya, Türkiye Diyanet Vakfı'na, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluklar Başkanlığı'na, Yunus Emre Enstitüsü'ne, İHH İnsani Yardım Vakfı'na ve diğer kurumlara teşekkür etti.

"BÖLGESEL OLARAK ÇALKANTILI BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, bölgesel ve uluslararası gelişmeler bakımından son derece hassas ve çalkantılı bir dönemden geçildiğine işaret etti. Artık dünyanın hiçbir ülkesinin kendisini diğer ülkelerdeki gelişmelerden ayrı tutamadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaşanan olaylara gözünüzü yumsanız, kulaklarınızı kapatsanız dahi sonuçları eninde sonunda geliyor sizi de buluyor. Afrika'daki açlık ve istikrarsızlık, Suriye ve Irak'ta meydana gelen olaylar, komşumuz Ukrayna'da cereyan eden çatışmalar bunun somut örnekleridir. Geçtiğimiz yıllarda Japonya'nın Fukuşima bölgesinde meydana nükleer kaza da Endonezya'da yaşanan tsunami de bu ülkelerle birlikte tüm dünyayı etkiledi. Şunu görmek durumundayız, Orta Afrika bölgesinde yaşanan din temelli çatışmalar, Doğu Afrika'da yaşanan kıtlık, Libya'da süren siyasi kaos, sahillerinde mülteci teknelerinden dökülen cansız bedenler vuruyor dünyamızı" dedi.

Programa gelirken Arakan'dan bir grubun denizin ortasında, gemide mahsur kaldığı mesajını aldığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Oradaki o Müslümanlar şu anda mağdur, mahsur. Kimse elini uzatmıyor. Türkiye aranıyor. Bütün bu olaylar karşısında, durmadık, durmayacağız, elimiz nereye kadar uzanıyorsa uzatacağız" ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
“Bugün Mursi'ye Verilen İdam Cezası, Sandığa Verilmiş Bir İdam Cezasıdır”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN