Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan Mursi'nin idamına ilk tepki

ı Erdoğan Sultangazi toplu açılış töreninde Mısır'da seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Mursi'ye idam kararı verilmesine sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 16.5.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 16:37
Erdoğan'dan Mursi'nin idamına ilk tepki

İşte konuşmanın satır başları:

28 Şubat darbecileri tarih oldu. Bugün artık kimse onları hatırlamıyor.

Sultangazi'ye bir imam hatip lisesi kazandıralım diye çalışmalara başlamıştık. O zaman temellerini atmıştık. 28 Şubat denen o karanlık süreçte mahkemelerde yargılandım.
Belediye başkanlığım düşürüldü hapse girdim. Sonra devran döndü. Tarihe gömülmek istenen şahsımı Başbakan yaptınız. Sonra ı yaptınız. İnşaatı duran imam hatip lisesinin yerine belediye başkanlığımız ve milli eğitim bakanlığımız daha iyisini yaptılar. Okulumuzun adını ismini koymuşlar. Bunu da şimdi öğrendim. Bu okul Türkiye'nin hikayesidir. 4 çocuğım ve ben İmamhatip mezunuyuz. Kızlarımı Türkiye'de üniversiteye almadılar.

Erdoğan Mursi'ye verilen idam cezasını değerlendirirken "Mısır eski Mısır'a dönüyor"
Darbeci Sisi'ye karşı Batı'nın sesi çıkmıyor. Tüm bu gidişe dur diyecek tek millet Türk milletidir. 7 Haziran bu yüzden çok önemli. Eski Türkiye mi yeni Türkiye mi diyecek.

İstanbul çok bereketli bir şehir yatırım yapan asla zararlı çıkmaz. Biz 40 yıllık siyasi hayatımızın büyük kısmını İstanbul'da geçirdik. Buradaki tecrübemizle Türkiye'yi yönettik.

Merkez Bankası'nın kasasında 122 milyar dolar var. Şimdi birileri bu kasadaki paraya göz dikmiş durumda.

Biz size hizmetkar olduk, Size sevdalı olduk, dertli olduk.

Kürt kardeşlerimize sesleniyorum Bu oyunu bozacaksınız değil mi?

İnsanımıza en güzelini vermek bizim görevimiz. Terör örgütünün arkasında olduğu siyasi parti ne diyor: Bizim kıblemiz Taksim'dir diyor. Bizim kıblemiz Kabe'dir.
Kürt kardeşlerim bu oyuna gelmeyceksiniz değil mi? Doğu ve Güneydoğu'yu dolaştım. Hep tehdit hep tehdit. 6-7 Ekim olaylarında 50 vatandaşımızın ölümüne sebebiyet verenleri unutmak mümkün mü? Benim dindar kürt kardeşlerim var. Diyarbakır'dan bir aday var. Sözde müftü diyor ki "Benim partim zerdüşt olsa yine aday olurum"

Çok çalışacağız. 7 Haziran bu yüzden önemli.
Ayak kaydı mı kötü kayar. Şeytanın ayağı nasıl kaydıysa öyle kayar.

Yavuz Sultan Selim köprüsü Dünyanın en geniş köprüsü olacak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Mursi'nin idamına ilk tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN