'de konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'de toplu açılış programında konuştu. Erdoğan yaptığı konuşmada, Kayseri'de yaptıkları yatırımlardan bahsettikten sonra, ana muhalefetin ve MHP ile HDP'nin seçim vaatlerinin uçuk olduğunu vurguladı. Erdoğan, 'da hakkında idam kararı verilen 'nin durumuna da değinerek Grubu'nun haberi veriş tarzını eleştirdi. Erdoğan Doğan Medyası'na, "Ey Doğan Grubu seni muhatap almam" diyerek sözlerini sürdürdü.

Giriş Tarihi: 17.5.2015 16:07 Güncelleme Tarihi: 17.5.2015 22:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de konuştu

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

'nin yiğt evlatlarına sevgilerimi iletiyorum. Bize bir kere daha gönlünü açan Kayserilileri selamlıyorum.

Bugün Kayseri'de çok büyük açılışlar yapacağız.

Bu arada Kayserispor Süper Lig'e çıktı. Kayseri Erciyesspor da PTT 1. Lige indi. Ben bu Kayseri'yi anlamıyorum. Biri iniyor, b,r, çıkıyor. Bu işte de vardır bir hayır.

KAYSERİ'YE 458 TRİLYON YATIRIM

Bugün toplam değeri 458 trilyon değerinde 50 ayrı eseri açıyoruz. Yatırımların resmi açılışını bugün gerçekleştiriyoruz. Kayseri gibi bir şehre gelip de sanayi tesisilerinin açılışını yapmamak olmaz. Tüm bu yatırımların Kayseri'ye hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

"BENİM DE GÖNLÜMDE BİR ASLAN YATIYOR"

Bakınız geçtiğimiz 12 yılda yaptıklarımızı anlatmak istiyorum. Çünkü birileri bol keseden atıyor. Memura şunu vereceğim, bunu yapacağım diyorlar. İsim vermek istemiyorum ama Cumhur'un Başkanı olarak bir şeyler söylemek istiyorum. Ben tarafsız değilim benim gönlümde de bir aslan yatıyor o ayrı. Ben milletin tarafındayım.


"BUNLAR DÜZCE DEPREMİNİN ALTINDA KALDILAR"

Koalisyon döneminde bunlar 5 yıllığına görevi almadılar mı? 3 buçuk yıl ancak dayanabildiler. Neden görevi bırakıp gittiler. Bunlar Düzce depreminin, Kocaeli depreminin, altında kaldılar. Bizim dönemimizde de depremler oldu. Bingöl'de, Van'da Simaz'da depremler oldu ama biz bunların altından kalktık. Hiç bir ekonomik sıkıntı yaşamadık.

"IMF'YE BORCU BİTİRDİK"


Biz Göktürk anıtlarını tekrar hayata döndürdük, onlar mı milli biz mi? Biz Balkanları da bırakmadık, unutmadık, Evlad-ı Fatihan'ı bırakmadık.
Bunlar bize milliyetçilik dersi veremez. Millilik bu, mesele bu. Biz geldiğimizde 'ye 23 buçuk milyar dolar borç vardı. Biz bu borcu ödedik bitti. Şimdi IMF bizden borç istiyor. 5 milyar dolar istediler olur veririz dedik.

"GÖREVE GELDİĞİMİZDE..."

Biz senin SSK Genel Müdürlüğü dönemini de biliriz. Hastanelerde sıralarda geçti ömrümüz. Hastanelerde çektiğimiz çileleri de biliriz. Sağlıkta Kayseri'de attığımız adımları biliyorsunuz. Değerli kadeşlerim 2002 yılında göreve geldiğimizde 83 km. bölünmüş yol vardı üzerine 423 km. yol ekledik. Şehrimizi Yerköy üzerinden Ankara'ya oradan da İstanbul'a bağlamak için çalışmalarımız devam ediyor.

"BEN DE O DERTLİ BABALARDANIM..."


Evet eğitimden bahsediyorduk. Bir zamanlar dertliler vardı. Ben de o dertli babalardan biriyim. 2 kızım 2 oğlum vardı. Bu ülkede okuyamadılar. Yurtdışında okumak zorunda kaldılar. Peki biz ne yaptık, bize dediler bu sorunu çözecek misiniz dedik sabır. Şimdi istediğiniz üniversiteye, liseye, ortaokula başörtülü gidebiliyor musunuz? Sabrettik ve zafere ulaştık. Çok çalışacaksınız yeni Türkiye'nin temel taşları olacaksınız.

Değerli kardeşlerim sağlıkta atılan adımları biliyorsunuz. Şimdi şehir hastaneleri yapıyoruz. Kayseri'deki şehir hastanesinin temelini atmıştım. Şimdi hızla yükseliyor.

Bize dediler Marmaray'ı yapamazsınız. Yaptık. Şimdi Avrasya Tünelini de yapıyoruz. 3. Havalimanını da yapıyoruz. İzmit Körfezi'nde de dünyanın en uzun köprülerinden birini yapıyoruz. Kardeşlerim milliyetçilik budur işte! Millilik bu milliyetçilik bu...

Anamuhalefetin Genel Başkanı dürüst olmayan işlere bulaştı. Ve Kayseri bu yalanların çarptığı duvar oldu. Daha sonra ortaya çıktı ki parayla kitap yazdırıp bunu gündemleştirmeye çalıştı. Ama tutmadı, şimdi parayla kitap yazdırdığı o şahıs ortalarda dolaşıyor; dolandırıldım, paramı vermedi diyor!

Millet iradesine sahip çıktı. Tam 14 parti kaşımda durdu ama halk iradesine sahip çıktı. 10 Ağustor'ta kurdukları çatı başlarına yıkılınca şimdi de 7 Haziran için çalışıyorlar.

Seçimlere doğru gittiğimiz şu günlerde, iki örgüt seçimlerde etkisini göstermeye çalışıyor. Biri bölücü terör örgütü, biri de paralel örgüt. Şimdi seçime giren muhalif tüm partiler anlaştılar fakat sadece asgari ücrette anlaşamadılar. Herhalde 5 bin lira verene oyunuzu veririsiniz.

Şimdi bana ve hükümete saldırıyorlar. Hadi hükümete saldırmalarını anlarım da bana niye saldırıyorsunuz. Diyorlar Cumhurbaşkanı her yerde konuşuyor. Cumhurbaşkanı konuşur kardeşim neden konuşmasın, meydanda da konuşur, TV'de de konuşur. Ben tarafsızım 7 Haziran seçimlerinde de gidecğim gönlümdeki aslana oy vereceğim.

Şimdi de Diyaneti kaldıracağız diyorlar. Diyanete taktılar, Sayın Diyanet İşleri Başkanımızın aracına taktılar. Diyorlar bu araç 1 milyon halbuki araç 300 bin lira bir şey. Bu makam bizim için en yüce makamdır.

"EY DOĞAN MEDYA GRUBU..."
'da yüzde 52 ile iş başına gelen Mursi ve arkadaşlarını idama mahkum kararı aldılar. Türkiye'de de bu haberi Grubu nasıl verdi? 'Şok karar, yüzde 52 ile idam'. Ey Doğan Grubu, semi muhatap almam, ama şunu bilmen lazım, siz afedersin hayatınızı korkuyla geçiriyorsunuz.
"KEFENİMİZİ GİYEREK ÇIKTIK"
Şunu bil, biz bu yola çıkarken kefenimizi giyerek çıktık. Bizim ölümümüz şahsiyetlidir. Mursi'nin idamı şahsiyetlidir. İşte onur budur. O insanların hiçbirisi adam öldürmediler. Milli Savunma Bakanı olan darbeci Sisi, şu anda kendi memurlarıyla bu kararı aldı. Tekrar AB ve dünyaya sesleniyorum, Ey Avrupa ey Batı hani idam yasaktı. Niye karşı çıkmıyorsunuz. Uluslararası kurumlara sesleniyorum. Türkiye'de Gezi olaylarında bize saldırdınız. Doğan Grubu, sen daha avucunu daha çok yalarsın. Beraber hareket eden paralel örgüt siz de avucunuzu çok yalarsınız.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN