Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ci Sisi'ye sahip çıkan ve ...

gazetesi, Mısır'da hakkında idam cezası verilen 'ye "Eski Cumhurbaşkanı" diyerek bir kere daha karşısındaki duruşunu gösterdi.

Giriş Tarihi: 17.5.2015 09:08 Güncelleme Tarihi: 17.5.2015 11:43
Darbeci Sisi'ye sahip çıkan Zaman ve Hürriyet...

Mısır'da yle görevden indirilen Cumhurbaşkanı Muhammed hakkında verilen idam kararı hem Türkiye'de hem dünyada basında geniş bir yer buldu. Türkiye'de bu vahim olayı haberleştiren ve 'in kullandığı dil okuyanları şoke etti.

Zaman'ın sürmanşetten verdiği "Mısır'da eski lider Mursi'ye idam kararı" haberini Hürriyet ise internet sitesinden "Yüzde 52 oy alan Cumhurbaşkanına idam cezası" manşetiyle Cumhurbaşkanı 'a çirkin bir gönderme yaparak verdi. Mısır'ın devrik lideri 'ye darbe yönetimi tarafından verilen idam cezasını duyururken haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını kullanıldı.

Erdoğan da Sisi cuntası tarafından darbeyle devrilen Mursi gibi yüzde 52 oy alarak seçilmişti.
Hürriyet gazetesinin iması sosyal medyada yoğun şekilde tartışılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanlarından Mustafa Varank da mikro blog sitesi Twitter hesabında "Aydın Doğan'ın Hürriyeti ne yapmaya çalışıyor? Ağababalarınız atmıştı böyle manşetleri? Bizi mi korkutacaksınız?" ifadelerini kullandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci Sisi'ye sahip çıkan Zaman ve Hürriyet...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN