Davutoğlu: AK Parti 4 yanlışı götürecek

Giriş Tarihi: 17.5.2015 17:42 Güncelleme Tarihi: 17.5.2015 23:31
Davutoğlu: AK Parti 4 yanlışı götürecek

"Büyük İstanbul Mitingi'nde" 'nda kendisini dinlemeye gelen çok kalabalık bir kitleye seslendi.

AK Parti Genel Başkanı ve , "Biz diyoruz ki 'iktidar olacağız.' Niye olmak istiyoruz? Millete hizmet etmek için. Onlar diyor ki 'biz sizi engelleyeceğiz'. Aradaki fark ne biliyor musunuz? Biz siyasetin öncüsüyüz, öznesiyiz. Bizim iddiamız var, bizim hedeflerimiz var. Onlar ise siyasetin nesnesi. Bizim arkamıza takılıp nal toplamaktan başka yaptıkları bir iş yok" dedi.

İstanbul'da tarihi miting

Davutoğlu, AK Parti İl Başkanlığı'nca Maltepe Etkinlik alanında düzenlenen "Büyük İstanbul Mitingi"nde sözlerine, "İstanbul'u müjdeleyen o yüce Peygambere Salat-ü Selam olsun. O müjdeyle bu mekanı şereflendiren Ebu Eyyüb el-Ensari'ye selam olsun. Müjdeyi hak etmek için 'Ya İstanbul beni alır ya ben İstanbul'u' diyen Fatih Sultan Mehmet Han'a selam olsun. İstanbul'u yedi iklime merkez kılan Osmanlı Sultanlarına, Nizam-ı Alem Sultanlarına selam olsun. İstanbul'u çil çil kubbelerle, mescidlerle bezeyen imarımızın üstadı Mimar Sinan'a selam olsun" diyerek başladı.

Dev mitingdeki milyonlar böyle görüntülendi


Şair Nedim'in "Bu şehr-i İstanbul ki bi misl ü behadır / Bir sengine yek pare Acem mülkü fedadır" dizelerini aktaran Davutoğlu, "Şair Nedim'e selam olsun. Sömürgeciler, İslam dünyasına geldiğinde bu diyarı, bu mekanı bütün mazlumların yöneldiği Dersaadet yapan Sultan Abdülhamit Han'a selam olsun. Düşman işgale geldiğinde, gemiler, düşman gemileri İstanbul önlerine geldiğinde 'Geldikleri gibi giderler' diyen Gazi Mustafa Kemal'e ve istiklal şehitlerine selam olsun. İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'a selam olsun. Manevi üstadlarımıza selam olsun. Bu topraklarda Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıran daha sonra da hemen önünüzde Yassıada'da şehadete yürüyen Adnan Menderes'e selam olsun. Milletin adamlarına selam olsun. Türkiye'de demokrasi mücadelesiyle ilk sivil cumhurbaşkanımız olan Turgut Özal'a, 28 Şubat'ın savunan adamı, liderimiz rahmetli Necmettin Erbakan Hocamıza selam olsun. Selam olsun bu zor günlerde, bu topraklarda vicdanı, imanı hakim kılmak için büyük bir gayretle tek parti zulmüne direnmiş bütün manevi üstatlara Mehmet Efendi, Sami Efendi Hz., Mahmut Efendi'ye selam olsun. İstanbul deyince aşkla, şevkle, muhabbetle andığımız bu şehrin kaderini değiştiren, bu şehre belediye başkanı olduktan sonra bu şehrin her bir köşesine mührünü vuran kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a selam olsun" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: AK Parti 4 yanlışı götürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN