800 binlik aracıyla Görmez'e karşı!

Giriş Tarihi: 17.5.2015 17:35
HDP 800 binlik aracıyla Görmez'e karşı!

'Diyanet'i kapatacağız' diyerek Diyanet İşleri Başkanı 'i "lüks makam aracı kullanıyor" söylemleriyle hedef alan ve israf edebiyatı yapan Eş Başkanı ve partilileri kendi lüks araçlarını görmezden geliyor. 800 bin liralık Audi A8 marka aracı kullanan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, 1 Mayıs kutlamalarına bile bu araçla katılarak tepki çekmişti.

'Diyanet'i kapatacağız' diyerek Diyanet İşleri Başkanı 'i "lüks makam aracı kullanıyor" söylemleriyle hedef alan ve israf edebiyatı yapan Eş Başkanı ve partilileri kendi lüks araçlarını unuttu. Akşam'ın haberine göre, yaklaşık 800 bin liralık Audi A8 marka aracı kullanan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan bu araçla 1 Mayıs İşçi bayramına katılmıştı.

ARACINDAN HİÇ İNMİYOR

HDP Grup Bakan Vekili Pervin Buldan Audi A8 marka ultra lüks aracından inmiyor. Her yere kırmızı plakalı aracıyla giden Buldan, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda işçileri aldırmadan gösteriş yaparcasına alana gitmiş, işçilere destek olmak için iki adım bile yürümemişti. Buldan bu hareketleriyle işçilerin tepkisini çekince, alana ayrılmıştı.

DEMİRTAŞ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i hedef alan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş mitinglerinde makam aracını malzeme yapınca kamuoyunun tepkisini çekmişti.

İBRETİ ALEM OLSUN DİYE İADE EDECEĞİM

Diyanet İşleri Başkanı Görmez makam aracını "ibreti âlem olsun diye iade edeceklerini" açıkladı. Aracın gerçek değeri 300 bin lirayken Demirtaş ve paralel yapının yayın organları aracın 1 milyon lira olduğu yalanını uydurdu. Aracına bir gün bile binmediğini açıklayan Görmez "Bunu gördüğüm an benim için o araç bir mezara dönüştü" demişti.

Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP 800 binlik aracıyla Görmez'e karşı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN