Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'de olmayınca Mısır'da darbe yaptılar

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Türkiye'de başaramayınca Mısır'da darbe yaptılar. Darbeci Sisi başa geldi. Türkiye'de de aynısını yapmak istediler

Giriş Tarihi: 17.5.2015
Türkiye'de olmayınca Mısır'da darbe yaptılar
Başbakan Ahmet Davutoğlu 7 Haziran genel seçimleri öncesi miting programına Bursa ve Balıkesir'de devam etti. Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında dün verilen idam kararına tepki gösteren Davutoğlu, aynı zihniyetin Türkiye'de de benzer oyunu oynamak istediğini belirterek, "Türkiye'de başaramayınca Mısır'da darbe yaptılar" dedi. Davutoğlu şu mesajları verdi.

AYNISINI YAPAMAYACAKLAR:
Mısır'da seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi idama mahkum edildi. Türkiye'de 55 yıl önce yaşanan bir zillet şimdi Mısır'da tekrar ediliyor. Türkiye'de bugün Doğan medyasının internet sayfası manşeti ne biliyor musunuz: Yüzde 52 ile cumhurbaşkanı olan Mursi idama mahkum oldu. Ne demek istiyorlar. Kast ettikleri Türkiye'de 52 ile cumhurbaşkanı olan Erdoğan'sa bilsinler ki bu topraklarda seçilmiş cumhurbaşkanı ya da başbakan idam sehpasına gönderilemeyecek.

TÜRKİYE'DE DE DENEDİLER:
12 yıl içinde bizi bir çok kez durdurmaya çalıştılar. Mısır'da darbe olmadan bir ay önce Türkiye'de gezi provokasyonları yaptılar. 10 ağacın yer değiştirmesini bahane edip şehirlerimizi şiddete, talana duçar ettiler. Türkiye'de başaramayınca bir ay sonra Mısır'da darbe oldu. Türkiye'de de aynısını yapmak istediler. Gezi sebebiyle Türkiye aleyhine, cumhurbaşkanımız aleyhine bütün uluslararası medya harekete geçirildi. Ama karşılarında teslim olanlar yoktu. Uludağ gibi duran AK Parti vardı. Şimdi utanmadan manşet atıyorlar. Neyi söylemek istiyorsanız mertçe söyleyin. Biz AK Parti iktidarı milletle devleti barıştırdık. Önce bunu Adnan Menderes rahmetli yaptı. Ezanla başlamak üzere. Onu cezalandırdılar. Gezi olayları başarısız olunca bu sefer 17-25 Aralık olaylarını çıkardılar. Karargahını Pensilvanya'da kuran bir örgüt, yurtdışındaki işbirlikçilerle Türkiye'de iktidar değişimine yöneldiler. Seçime giderken tutumumuz belli. Sizden milli iktidar istiyoruz. Bir de diğerlerine bakın. Günlerdir soruyorum: Biz birinci parti olamazsak bu koltukları bırakırız. Siz ne yapacaksınız?

PARALEL'E TAKILDILAR:
Kılıçdaroğlu cevap vermiyor. Çünkü kendine güvenemiyor. 'Hedefim yüzde 35' diyor. Bahçeli dün 'eğer oylarımı korursam, biraz da artırırsam başarılı sayılırım' diyor. İktidar olacağım demiyor. 1999'da da Bahçeli o zaman ikinci parti geldiğinde kendisine başbakanlık teklif edildi, Başbakanlığı bıraktı, Ecevit rahmetlinin arkasına takıldı. Bahçeli'nin bütün meselesi CHP'nin arkasına takılmak. HDP ise barajı aşarsam başarılı olurum diyor. Hiçbirisi ben iktidar olacağım diyemiyor. Arkadaki paralelciler 'bir araya gelin AK Parti'yi durdurun' diyor.

DİNDEN UZAKLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR:
CHP ve HDP'ye ben CHDP diyorum. Çünkü ikisinin de derdi dinle, biri Türkleri diğeri Kürtleri dinden uzaklaştırmaya çalışıyor. Kılıçdaroğlu'nu sınava tutma vakti geldi, Şimdi çıksın söylesin, seçilmiş Mursi'nin yanında mı, yoksa darbeci Sisi'nin yanında mı?

AK PARTİ, KUVAYI MİLLİYEDİR:
Gün Kuvayı Milliye günü. AK Parti'yi bir kavram anlatacaksa o Kuvayı Milliye'dir. Bu topraklar 3 Kuvayı Milliye hareketi gördü. Bir, 16 Mayıs'ta bu aziz şehirde başlayan hareket. Anadolu, İzmir'in işgal edilmesiyle ne yapacağız diye düşünürken Balıkesir'den bu yiğitlerin diyarından bir ses yükseldi, işgal edilemez ve işgal için Kuvayı Milliye şarttır. İkinci Kuvayı Milliye hareketi Adnan Menderes ile 1950'de başladı. Demokrasiyi inşa edebilmek için yiğitçe yola çıktı. Üçüncü Kuvayı Milliye de AK Parti'dir. Çünkü öyle bir ülke aldık ki, kendi ayakları üzerinde duramıyordu.

BALIKESİR'E HIZLI TREN:
Yüksek hızlı tren artık tüm Türkiye'- yi kuşatıyor. Şimdi Bilecik üzerinden Bursa'yı, Bursa ile de Balıkesir'i birleştiriyoruz. Balıkesir, Ankara ve Konya ile de buluşacak inşallah. Daha büyük bir proje, asrın projesi Marmaray Link. Yani Marmaray'ın etrafında bir hızlı tren projesi. Balıkesir bu ringin merkez şehri olacak.

'BU TOPRAĞIN MAYASI VAR, BİZ O MAYADANIZ'
Başbakan Davutoğlu, Star TV'de "Liderler Star'da" programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Davutoğlu şu mesajları verdi: (Paralel yapıyla mücadele) Hakim ve savclıra hukuk dışına çıktılar. Halktan yetkisini almış biri hakkında 'dönemin başbakanı' diye iddianame hazırlarsan niyetin darbe yapmaktır. Siyasi iradenin dışında bir yapılanmadan talimat alan bir kişi de olsa bin kişi de olsa devlette barındırılmaz. Meral Akşener'in onuru bizim onurumuzdur. Rakibim olabilir ancak onuruna bir laf gelirse ilk önce ben karşısında dururum. Biz siyaseti normalleştirmişken, hiç kimse hevese kapılmasın. 7 Haziran'da seçimin neticesi neyse herkes ona saygı gösterecek. HDP'lilerin Balıkesir'de, MHP'nin Bitlis'te miting yapması mümkün mü? Bu toprağın mayası var. Biz o mayadanız. Kim ne olursa olsun çözüm sürecini bir yöntem olarak ortaya koyduk. (YAŞ atamaları) Önümüze dosyalar, atama kararları geldiğinde bizim için ölçü olan tek şey: ehliyet, liyakat.

"BİR DOĞRU, DÖRT YANLIŞI GÖTÜRÜR"

"Dört yanlış ne? CHP... Her gün yalan söyleyen CHP. İkinci yanlış MHP. Millete hizmet edecek idiysen koltuğu bırakıp geçmişte Başbakanlığı niye terk ettin? Üçüncü yanlış... Diyanet İşleri Başkanı'na hakaret eden HDP. Bu gafil HDP Eş Başkanı diyor ki, 'Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır' Yanlışın büyüğünü görüyor musunuz? Dördüncü yanlış. Adamlarını gönderip Diyarbakır Belediyesi'nin arkasından gönderip oturup Kandil ile Pensilvanya arasında bağ kurmaya çalışan paralel çete. Dört yanlış yan yana: Karşılarında elif gibi bir doğru var. O da AK Parti. Biz 'kazanamazsak bırakırız' diyoruz. Onlar ise bir iki puan artırmak istiyorlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'de olmayınca Mısır'da darbe yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN