Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ey Doğan medyası avucunu yalarsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğan Grubu sen daha çok avucunu yalarsın. Birlikte hareket ettiğin Paralel örgüt de daha çok avucunu yalar. Çünkü bizim abdestimizden şüphemiz yok

Giriş Tarihi: 18.5.2015
Ey Doğan medyası avucunu yalarsın
dün 'de katıldığı toplu açılış töreninde coşkulu yüzbinlere konuştu. Ardından da sivil toplum temsilcilerine seslendi. Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi hakkındaki idam kararından Paralel Yapı'ya, Doğan Grubu'ndan muhalefete kadar, gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Erdoğan'ın mesajları şöyle:

- SENİ MUHATAP ALMAM: Mısır'da milletin oyları ile iş başına gelen Mursi ve arkadaşları için idam kararı aldılar. Türkiye'de bu haberi Doğan Medya Grubu nasıl verdi? "Yüzde 52 ile idam." Ey Doğan Grubu seni muhatap almam ama şunu bilmen lazım, hayatınızı korku ile geçiriyorsunuz. Biz bu yola çıkarken kefenimizi giyerek çıktık. Bizim ölümümüz şahsiyetlidir, Mursi'nin idamı şahsiyetlidir. Nitekim eşi de çocukları da mahkemeye gitmediler, "Bu mahkemeyi kabul etmiyoruz" dediler. Onur budur. O insanların hiçbirisi adam öldürmediler ama buna rağmen onun bakanı olan Sisi şu anda kendi memurları ile bu kararı aldı. Dünyanın buna sessiz kalması kendisinin inkarıdır. Eğer demokrasi sandık diyorsanız, sandık idama mahkum edilmiştir. Demokrasi, milli irade idama mahkum edilmiştir. Doğan Grubu sen de beraber hareket ettiğiniz Paralel örgüt de avucunuzu çok yalarsınız. Çünkü bizim abdestimizden şüphemiz yoktur.

- İDAM EDİLİRSE ŞEHİT OLUR: Mursi idam edilirse ki inanmıyorum, edemeyecekler, terör örgütü ile mücadele eden bir kardeşim şehitlik mertebesine ulaşacak. Ben de eğer böyle bir akıbete uğrarsam Rabbim bize de o makamı lütfedecektir diye umut ediyorum. Biz bu yola şehitler tepesinde kendimizi bekleyen yeri şanla gururla başımızı üstüne koyarak çıktık. Biz ölürsek şehit oluruz, asıl onlar ne olacak? Menderes'i şehit başbakan olarak millet anıyor ama onu dar ağacına gönderenleri nasıl anıyor? Vatan hainleri, millet düşmanları olarak anıyor. Ey Kılıçdaroğlu, ey Pensilvanya, ey Doğan Medyası, ey Kandil... Size tek sözüm var, hak yolunda kefenimizi giydik. Bu millet ne kadar yanıldığınızı, 7 Haziran'da bir kez daha gösterecek.

- SIRTLARINDA BOŞ KÜFE: Birileri reklamla, cek-cak konuşuyor. "Gelince memura şunu vereceğim bunu vereceğim." Çünkü bunların sırtında boş küfe var, ama bizim sırtımızda dolusu var. Başında olduğum iktidarın 27.5 milyar dolardan 122 milyar dolara çıkardığı Merkez Bankası'nı "Nasıl boşaltırım" diye düşünerek söylüyor. Geçmişte böyle boşaldı. Bankalar böyle boşaldı. Her partiye eşit mesafedeyim, ama gönlümde bir aslan yatıyor. Ben milletin tarafındayım, milleti aldatmaya kalkanlara karşı uyarılarımı yapmak zorundayım. Biz iktidarı DSP, MHP ANAP koalisyonundan aldık. Ben "Koalisyonlar zarar verir" dediğim zaman rahatsız oluyorlar. Hakaret edilen cumhurbaşkanı tek benim herhalde. Kem söz sahibine ait.

- EN UFAK PROJELERİ YOK: Ülkenin geleceği için en küçük projeleri yok. Sadece şahsıma saldırıyorlar. Ben seçime girmiyorum ki. Bir oyum var kullanacağım. YSK'ya müracaat ediyorlar, "Cumhurbaşkanı konuşmasın, meydana indirmeyin." Cumhurbaşkanını engelleyemezsin, konuşur. Siyaseti projeler değil, şahıslar üzerinden yapmak bunların işi.

- PARALEL VE BÖLÜCÜ ÖRGÜT ORTAKLIKTA: Şu anda bölücü terör örgütü ile iş tutanlarla Paralel örgüt birlikte. Oturmuşlar ne yapacaklarının adımlarını atıyorlar. Diyorlar ki, biz öyle bir adım atalım ki bölücü terör örgütü güdümündeki parti barajı aşsın.

- ANADOLU'NUN SESİNİ DUYAMAZLAR: Yıllarca Türkiye'yi beyaz Türk ve zenci Türk diye ayırdılar. Sen Anadolu esnafıysan, zenci Türksün. Diğerleri beyaz Türk malum. Daha sonra "AK Parti kendi zenginini yarattı" dediler. Onların bağrına bakın, Anadolu'nun sesini duyamazsınız. Niye hazmedemiyorsun? Niye tahammül edemiyorsun? Sermayeleri de oralara yaymazlar. Bu beyfendiler en ufak bir riske bile girmezler. Çünkü o yatırımı yaparlarsa, orası ayağa kalkacak.

- PUTİN'İN YAPTIĞINI YAPMIYORUZ: Putin Rusya'nın işadamlarını toplamış. Topladığı işadamları da yatırım yapmaktan kaçanlar. Yani pasif bir direniş içindeler. Putin demiş ki "Yatırım yapacaksınız. Eğer yapmazsanız bütün yatırımlarınıza el koyacağım". Biri oradan sallanmaya başlamış. "Sen gel buraya" demiş ve imza attırmış. Ya biz bunu yaptırmak istemiyoruz ya. Bizimkilere el bebek, gül bebek teslim edeceksin. Bunlar hep ver ağacının altında doğmuşlar, al ağacı yok bunlarda.

'BEN BU KAYSERİ'Yİ ANLAMIYORUM'

Bu arada Kayserispor yeniden Süper Lig'e çıktı. Fakat Kayseri Erciyes de ne yazık ki PTT 1. Lig'e indi. Ben bu Kayseri'yi anlamıyorum, biri çıkıyor biri iniyor. Herhalde burada bir ekonomik anlayış, bir hikmet var. Hiçbir zaman boşta bırakmıyor. Ben Kayserispor'a Süper Lig'de başarılar diliyorum. Kayseri Erciyesspor'a da PTT 1. Lig'de başarılar diliyorum.

'GAZETECİ KILIKLI DARBECİLER SEVİNDİ'

"Bu (Mursi hakkında) karar Türkiye'deki gazeteci kılıklı bazı darbecileri sevindirmiş durumda. Birkaç gün önce Paralel Yapı'nın militanı bir savcı bizi Menderes'in akıbeti ile tehdit ediyor. Bu mahfillere bir kez daha açık ve net ifade ediyorum. Bunların yularını elinde tutan ağa babalarına, üst akla sesleniyorum. Biz ölümü bir saat gibi kolumuzda taşıyoruz. Korkaklar zafer abidesi dikemezler. Biz ölümü öldürmüşüz. Tehditleriniz vız gelir, tırıs gider. Aba altından sopa göstermelerin bizi yeni Türkiye yolundan vazgeçireceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Ben de bizim için Menderes ve Mursi akıbeti hayal edenlere diyorum ki, bu tekerlek tümsekte kalmaz. Bu davada omuz verecek nice Tayyip Erdoğanlar, Mursiler, nice Anadolu yiğitleri va

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ey Doğan medyası avucunu yalarsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN