’ye kaçtı

’ın AHaber’de Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı hakkında yaptığı açıklamalardan sonra savcılık harekete geçmişti. Bu gelişmelerin ardından ’ye kaçan Mustafa Yeşil Samanyolu Haber’e çıkarak tehdit gibi açıklamalar yaptı. Savcılığın soruşturma açtığı diğer isim olan Harun Tokak ise uzun bir süredir İsrail imamı olarak Kudüs’te görev yapıyor.

Giriş Tarihi: 18.5.2015 02:04 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 17:33
Mustafa Yeşil ABD’ye kaçtı

'ın Ahaber'de yaptığı açıklamaların yankısı sürüyor. ve Kemalettin Özdemir hakkında kurgu-iftira ini Latif Erdoğan'a izlettirmek isteyen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı 'e savcılık soruşturma başlatmıştı.


MUSTAFA YEŞİL APAR TOPAR ABD'YE KAÇTI
Savcılığın soruşturma haberinin medyada yeralmasının ardından Mustafa Yeşil soluğu 'de aldı. Bu gece Samanyolu Haber'e çıkan Mustafa Yeşil Latif Erdoğan, Turkuvaz medya, AK Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tehditler yağdırdı. Hakkındaki iddialara cevap vermek yerine hakaret etmeyi tercih eden Mustafa Yeşil neden ABD'ye kaçtığını da açıklamadı. Mustafa Yeşil'in ne zaman Türkiye'ye geleceğin bilinmezken savcılık Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı çevresinde dolaşan seks kasetleri iddialarını araştırıyor.

HÜRRİYET'E KASET SERVİS EDEN HARUN TOKAK DA İSRAİL'E KAÇTI
Fetullah Gülen'e dava açtığı için Fetullahçı polisler tarafından seks kaseti çekilerek Hürriyet gazetesine servis edilmesi de Savcılar tarafından soruşturuluyor. Akit yazarı Hasan Karakaya'nın "bize Nuh Mete Yüksel'in seks kasetini Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Eski Başkanı Harun Tokak getirdi, biz yayınlamayınca Hürriyet'te yayınlandı" açıklamasından sonra savcılık Harun Tokak'ı da mercek altına almıştı. Seks komplolarının iddiaları kapsamında hakkında Savcılık tarafından soruşturma yapılan Harun Tokak bir süredir İsrail imamı olarak Kudüs'te yaşıyor. Gözaltına alınma korkusu ile Türkiye'ye gelemeyen Harun Tokak, Hürriyet'e servis ettiği seks kaseti hakkında sessizliğini koruyor.

KASETÇİ POLİSLER GÜLEN'İN KURUMLARINDA ÇALIŞIYOR

Öte yandan Nuh Mete Yüksel'in avukatlık bürosunda seks kasetini çeken Fetullahçı polislerin emekli olarak Gülen'in kurumlarında çalıştığı öğrenildi. İsimleri ve çalıştığı kurumları tespit edilen polisler de soruşturma kapsamında araştırılıyor.

Mustafa Yeşil'in ABD'ye kaçması sosyal medyada da yankı buldu. işte Twitter'da Yeşil'in kaçışına ilişkin tweetler:


Kaynak: Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Yeşil ABD’ye kaçtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN