Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan ilk kez açıkladı: Doğan yanıma gelip...

Giriş Tarihi: 19.5.2015 19:17 Güncelleme Tarihi: 19.5.2015 20:15
Erdoğan ilk kez açıkladı: Doğan yanıma gelip...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Esentepe Parkı'ı açılışında konuştu ve Aydın Doğan ile ilgili bilgiyi ilk kez açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Erdoğan'ın konuşmasından satır başlıkları:

- Çınarlar yeni dikildi. Daha küçük. Ancak ileride bu çınarlar Osmanlı'nın abidesi gibi yükselecek.

- Bu vesiyle Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın kutluyorum.

- Türkiye tarihi bir seçimin arefesinde bulunuyor. Ben herhangi bir partinin tarafında değilim. Ben daha önce diğer Cumhurbaşkanları gibi olmayacağını söyledim. Ben milletimin tarafındayım.

- Kılıçdaroğlu kasetle koltuğa gelmiş bir Genel Başkan olarak kalacak.

"GENEL MÜDÜRLÜKTEN TERFİ EDEMEDİ"

- Biz, nezaketimizden ona genel başkan dedik, diyoruz ama o bu makama geldikten sonra. Daha önce ben, buna biliyorsunuz hep genel müdür derdim. Çünkü genel müdürlükten terfi edemedi. Kendisi milletin gözünde, ömrünün sonuna kadar SSK'yı batıran, SSK'daki rezil yönetimiyle millete hayatı zehir eden, kasetle koltuğa oturan genel müdür olarak kalacak.

"EYY DOĞAN..."

-Şimdi ey Doğan, niye rahatsız oldun? Sen değil misin '411 el kaosa kalktı'? Sen değil misin benim seçilme hakkım elimden alındığı zaman 'muhtar bile olamaz' diye başlık atan? Bütün köşe yazarlarınla bize saldırdığın o günleri unutacağımızı mı zannediyorsun? Cumhurbaşkanı oldum, yine aynı şekilde devam ediyorsun. Milletin verdiği oya saygın yok.

İLK KEZ AÇIKLADI

- Bak Doğan, ben sana şunu söyleyeyim. Bana gelip, şu anda ekranları başında bizi izleyenler, tüm milletime bunu anlatıyorum. Bugüne kadar hiçbir yerde söylemedim, bundan sonra söyleyeceğim. Bu, çok hassas bir konu. Bana gelip sizin döneminizde '1'e 5 kazandım' diyen sen değil misin? Bana gelip, İstanbul Conrad Otel'de, aynen şu ifadeler: 'Ben, Sayın Demirel'le de çalıştım. Ben, Tansu Hanım'la da çalıştım. Özal'la da çalıştım. Sayın Özal, medyayla da olmaz, onsuz olmaz, bana bunu söyledi. Tansu Hanım, zaten bizlerle baş edemedi.' Bunları anlatınca ben, kendisine o zaman şunu söyledim: 'Aydın Bey, ben doğma büyüme Kasımpaşalıyım. Şunu bilmeni isterim. Bizim Rabbimize verilecek bir borcumuz var, can borcumuz. Onun vakti saati, onda bellidir ama şunu bilmeni isterim. Hakkın olanı her zaman alırsın ama hakkın olmayanı bizden öncekilerden aldığın gibi bizden alamazsın. Bunu bilmen lazım.' Ben, bunu söyledim

- Hakkın olanı her zaman alırsın. Ama hakkın olmayanı alamazsın. Bunlar hükümet yıkmaya, hükümet kurmaya alışmış olan yazılı be görsel medyadır.

- Aydın bey, 'Ben doğma büyüme kasımpaşalıyım. Rabbimize verilecek bir can borcu var' dedim.

- Bir takım medya kuruluşları, pop starlar çıkarıyor olabilir. Ama milletimiz bunların gerçek yüzünü görüyor.

- Utanmadan sıkılmadan Menderes'in akıbetini hatırlatıyorlar. Biz bu yola çıkarken kefenizmizi giyerek çıktık. Bunu bil!

-Diyanet 10 bin adeet Kur'an-ı Kerim'in kürtçe mealini bastırıp Güneydoğu'ya göderdi.

'PARALEL YAPI DENEN İHANET ÇETESİ DE KURAMAYACAK'

- Paralel Yapı denen ihanet çetesi de sizi kurtaramayacak. Bunu bilesiniz.

- Gezi'de ve 17-25 Aralık'ta başaramadığınızı 7 Haziran'da yapacağınıza inanıyorsanız, yanılıyorsunuz.

- Bunlar, bir vahşetin tahrikçisi, müsebbibi olarak ortaya çıkmışlar, utanmadan, sıkılmadan parti binalarına yapılan saldırı için bizi suçluyorlar. Silah, sizin işiniz. Bomba, sizin işiniz. Şiddet, sizin işiniz. Yakıp yıkmak, sizin işiniz. Biz, hayatımız boyunca sadece ve sadece siyasetin meşru araçlarını kullandık. Siz dağa da gider gelirsiniz, dağ ile iyi anlaşırsınız. Dağdan da tehditler gelir. Ne olacak Bu tehditlerle mi bir yere varacağınızı zannediyorsunuz Biz, insanları yaşatmak için mücadele verdik. Çözüm Sürecini bunun için başlattık.

- Dedemiz Fatih gemileri karadan yürüttü. Biz de Asya'yı Avrupa'yı denizin altından Marmaray ile bağladık.

- Savunma sanayi ihtiyacını milli kaynaklarla temin ediyoyoruz. Kendi tankımızı, gemimizi silahımızı yapar hale geldik.

- Tek devlet, çıkmış paralel devlet, paralel yapı. Ulusal yapımızı tehdit eden bu yapı milli siyaset belgemize girdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan ilk kez açıkladı: Doğan yanıma gelip...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN