Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tutuklanan ci 'a sarıyor

Son dönemler özellikle yapının propaganda amaçlı kullandığı , tutuklanan hakim ve savcıların da “silahı” haline geldi. Paralel yapı operasyonlarında tutuklanan hakim ve savcılar “Masumuz” algısı yaratmak için Twitter'ı kullanıyor. Cezaevindeki hakim ve savcıların eşleri veya avukatları tarafından yönetilen hesaplardan tutuklamaların 'hukuksuz' olduğu mesajı veriliyor.

Giriş Tarihi: 19.5.2015 17:55
Tutuklanan paralelci Twitter'a sarıyor
17 Aralık darbesinin mimarlarından görevinden ihraç edilen savcı Zekeriya Öz'ün her gün propaganda amaçlı twitler attığı , yapı operasyonlarında tutuklanan hakim ve savcılar için de "kaçış yolu" oldu. Korsan tahliye kararıyla hukuku gasp eden ve HSYK'nın jet kararla açığa alındıktan sonra FETÖ üyeliğinden tutuklanan hakimler , Mustafa Başer ile MİT tırlarını durdurarak paralel ihanete imza atan Savcı Özcan Şişman, tutuklandıktan hemen sonra Twitter'ı kullanmaya başladı. Hesapları ya eşleri ya da avukatları tarafından kullanılan hakim ve savcılar, Twitter hesapları üzerinden "masumuz" algısı yaratmaya çalışıyor.

HESAPLARIN TANITIMINI YAPIYORLAR

Hakim ve savcıların hesap açmasından hemen sonra paralel yapıya yakınlığı ile bilinen isimler hemen paylaşım yaparak hesapların tanıtımını yapıyor. Özellikle görevden atılan Savcı Zekeriya Öz ve Hakim Mehmet Karababa tarafından yapılan paylaşımlarla, hesapların takipçi kazanması sağlanıyor.

TUTUKLANMADAN BAŞLADI

Paralel yapı soruşturmasında tutuklanmadan önce twitter hesabı olan ancak aktif olarak kullanmayan Başer, hakkında yakalama kararı çıkarılınca twitler atmaya başladı. Başer'in twitleri hemen paralel yapıya yakınlığı ile bilinen isimler tarafından paylaşıldı ve Başer'in bir anda 20 binden fazla takipçisi oldu. Başer'in FETÖ üyeliğinden tutuklanmasından sonra ise Başer'in eşi twit atmaya başladı. Başer'le cezaevinde görüşen eşi, Başer'in söylediklerini paylaşıyor. Başer, cezaevinden anneler günü mesajı bile veriyor.

METİN ÖZÇELİK İÇİN EŞİ HESAP AÇTI

Daha önce hiç Twitter hesabı olmayan Hakim Metin Özçelik'in eşi Hatice Özçelik, hemen bir hesap açtı. Eşiyle ilgili gelişmeleri yazan Hatice Özçelik, eşiyle cezaevinde yaptığı görüşmelerden notlar yazıyor. Metin Özçelik'in hesabının da 10 bine yakın takipçisi bulunuyor.

AVUKATI YÖNETİYOR

MİT tırlarının durdurulması ile ilgili olarak tutuklanan Savcı Özcan Şişman için de avukatı hemen twitter hesabı açtı. Şişman'ın avukatı da yaptığı paylaşımlarla algı oluşturmaya çalışıyor. Şişman'ın şu an 3 bin 500'e yakın takipçisi var. Aynı operasyonda tutuklanan Savcı Aziz Takçı'nın da tutuklandıktan sonra hesabından avukatı twitler atıyor.

POLİSLERDE DE AYNI TAKTİK

Paralel yapı operasyonlarında tutuklanan polisler de aynı yöntemi uyguluyor. Özellikle emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ile Yurt Atayün'ün aralarında olduğu birçok isim twitter üzerinden propaganda yapıyor. Polislerin hesapları da ya aileleri ya da avukatları tarafından yönetiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tutuklanan paralelci Twitter'a sarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN