: kasetçi değilse neden ABD'ye kaçtı

’ın açıklamalarının ardından Meral Akşener’in iftira kasetini yaydığı ortaya çıkan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı savcılık soruşturmasının ardından ABD’ye kaçtı. ABD’den tehdit dolu mesajlar yazmaya devam eden ’e Latif Erdoğan’dan cevap geldi.

Giriş Tarihi: 20.5.2015 10:12 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 12:19
Latif Erdoğan: Mustafa Yeşil kasetçi değilse neden ABD'ye kaçtı
İŞTE LATİF ERDOĞAN'DAN SABAH.COM.TR'YE YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

MUSTAFA YEŞİL HAKKINDAKİ SORUŞTURMA PARALELE EN BÜYÜK DARBE OLACAK!


18 Mayıs tarihinde savcılıkta verdiğim ifade, sayın Başsavcı Vekili Fuzuli Aydoğdu'nun daveti üzerine gerçekleşmiş bir görüşmedir. Soruşturmanın gizliliği esasını zedelemeden sizinle paylaşabileceğim bilgi şudur: Benim, daha önce A Haber'deki bir programda dile getirdiğim kaset olayı ile ilişkili başlatılan bir soruşturmada tanık olarak dinlendim. Başlatılan bu soruşturmanın, paralel yapıya vurulacak en şiddetli darbe olacağı kanaatini taşıyorum. Soruşturma, konuyla ilgili tüm mağdurların bilgi ve belgeleriyle derinleştirildiğinde, bu paralel yapının elindeki en güçlü mühimmatı berhava etmek anlamına gelecektir. Bu sebeple de çok büyük panik içindeler.

MUSTAFA YEŞİL GELSİN SAVCILARA ESAP VERSİN

'in derhal Amerika'ya kaçması da bu paniğin bir göstergesidir. Mustafa Yeşil zaten fıtraten de oldukça korkak birisidir. Daha önce verdiği bir röportajı okumamı talep etmişti. Ben de okumuş ve oradaki bir ifadenin kendisi aleyhine olacağını söylemiştim. O gün sabaha kadar dizleri titrediğini, uyuyamadığını, Gülen'i arayıp benim ifade ettiğim konuyla ilgili herhangi bir tepki olmadığını öğrenince rahat ettiğini ertesi gün yine bana kendisi söylemişti. Muhtemelen yine aynı şekilde olmuştur. Fakat bu sefer Gülen'den, söz konusu kaset bilgisini benimle paylaştığı için iyi bir zılgıt yemiştir.

MUSTAFA YEŞİL KESİNLİKLE GÜLEN'DEN ZILGITI YEMİŞTİR!

Bana aktarılan keyfiyette, Amerika'da yaptığı konuşmalar, ettiği yeminler, kesinlikle Gülen katında aklanmaya matuftur. O şu anda cemaatle olan ilişkilerinin kesintiye uğramaması derdindedir. Ve bunu temini uğruna söylemeyeceği yalan, etmeyeceği yemin de yoktur. Fakat, dedikleriyle yaptıklarının tutarsızlığını yüce Türk milleti yakından izlemekte, dediklerinin her biri doğru ile aralarındaki bütün köprülerin nasıl yıkıldığını göstermekten başka bir işe yaramamaktadır.

TWİTTER HESABIM BU ÖRGÜT TARAFINDAN HACKLENDİ

Bu arada, ben savcılıkta ifade verirken, twitter hesabımın hacklenmesi de beni niçin susturmak istediklerinin de açık göstergesidir. Burada Meral Akşener önce kamufle için bir figür olarak kullanılmış, sonra da silinmiştir. Bu işin faillerinin de Fuat Avni çömezlerinden başkası olmadığı ortadadır.

GÜLEN HAKKINDAKİ ÖZEL ARŞİVİMİ HENÜZ AÇMADIM

Fakat şunu katiyen ifade ediyorum ki, bu güne kadar Gülenle ilgili yorumlarımın hiç birinde daha özel arşivimi açmış değildim; bundan sonra kamuyla çok daha çarpıcı ve can alıcı bilgileri birinci elden paylaşacağım. Bu mücadele, bir milli mücadeledir. Ve milletimizin net tavrının nerede olduğunu, herkes gibi o hainler de çok yakında görecektir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Latif Erdoğan: Mustafa Yeşil kasetçi değilse neden ABD'ye kaçtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN