Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pijamayla karşılanan başbakan istiyorlar

Başbakan Davutoğlu'ndan Aydın Doğan ve Hürriyet'e sert tepki: Biz, huzuruna pijama ile çıkacağınız bir başbakan değiliz

Pijamayla karşılanan başbakan istiyorlar
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hitaben açıklama yapan Hürriyet gazetesi ve Aydın Doğan'a sert çıktı. AK Parti'nin Zonguldak, Düzce ve Bolu'da düzenlediği mitinglerde konuşan Davutoğlu, şu mesajları verdi:

MİLLETİN İNANCIYLA SAVAŞTILAR: Bir medya grubu, hani '411 el kaosa kalktı' deyip TBMM'ye hakaret eden Doğan medya sı var ya şimdi kalkmış özgürlüklerden bahsediyor. Hani 28 Şubat'ta gelen talimatlara göre milletin inancı ile savaşan, başörtülülere hakaret eden Doğan medyası var ya, bugün çıkmış bir yazıyla Cumhurbaşkanı'na cevap veriyor. Daha önce de bana hitaben bir yazı yazdılar.

TERÖRÜ TEŞVİK ETTİLER: Kendilerine sesleniyorum; Basın özgürlüğüne saygımız sonsuzdur. Ama herkes yerini yurdunu bilecek. DHKP-C denen terör örgütü, Mehmet Selim Kiraz gibi asil bir savcımızı şehit etti. O gün şehit savcımız için çalışırken bunlar internet sayfalarından savcımızın başına dayanan tabanca ile resimlerini bastılar.

RİCA ETTİM YİNE DE BASTILAR: Basmayın diye o şehit ailesinin adına ricada bulunmuşsam siz bunları yapmamışsanız bizi karşınızda bulursunuz. Eğer Türkiye tam da seçimlere giderken, kışkırtıcı yayın yaparsanız, bunun karşısında bizim sessiz kalmamız mümkün değil. Herkes hak ettiği muameleyi görür.

O ESKİ TÜRKİYE'YDİ
"İşte buradan söylüyorum; biz sizin huzurunuza pijama ile çıkacağınız bir başbakan değiliz. Bize talimat, başyazılarla dizayn veremezsiniz. Biz gücümüzü sizden almadık, biz gücümüzü Allah'tan ve milletten aldık. Başbakana talimat verdikleri, başbakanı eşorfmanla karşıladıkları eski Türkiye'ydi."

Hürriyet'in sahibi Aydın Doğan, 28 Şubat döneminde hükümeti kurmakla görevlendirilerek başbakan olan Mesut Yılmaz'ı pijamayla, eli cebinde karşılamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pijamayla karşılanan başbakan istiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN