Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sözünü tuttu ve Sincik'e gitti

Sincik'te halka hitap etti.

Giriş Tarihi: 21.5.2015 15:27 Güncelleme Tarihi: 21.5.2015 15:47
Erdoğan sözünü tuttu ve Sincik'e gitti

Recep Tayyip Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 96 oy aldığı 'ın Sincik ilçesinde vatandaşlara seslendi. Bilindiği gibi Erdoğan Sincik halkını ziyaret edeceğine dair söz vermişti.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Ne diyor biz Diyaneti kaldıracağız Diyarbakır'da bir müftü bunlardan aday olmuş ne diyor 'Eğer benim partimin dini Zerdüştlük olsa ben yine oradan aday olurum' 7 Haziran bir dönüm. Kürt kardeşlerime sesleniyorum 6-7 Ekim olaylarında Yasin Börü'yü öldürdüler bir gazetede o evlatları öldürülen anneler terör örgütünün arkasında olduğu partiye beddua ediyor. Biz Firavunların karşısında eğilmeyiz. Mısır'da ben Sisi'yi cumhurbaşkanı olarak tanımıyorum benim indimde cumhurbaşkanı Mursi'dir. Onların idamı şahsiyetlidir.

İnşallah bugün 400 yataklı Adıyaman Hastanesinin açılışını da yapıyoruz. Bugün 142 tirilyon liralık yatırımını da resmen yapmış oluyoruz. 22 ayrı eser bugün açılıyor.

Sevgili kardeşlerim ben biliyorum ki Sincik aynı zamanda çiğ köftenin merkezidir. Ben inanıyorum. Yeni anayasa, başkanlık sistemine hazır mısınız? Durmayacağız değil mi? Kapı kapı dolaşacağız değil mi? Onlara gereken dersi vereceğinize inanıyorum. Biz Rabiamızı yapalım hep beraber tek millet Kürt, Türk, Arap, Laz, Çerkez ile hep beraber tek millet, tek bayrak, üç tek vatan, dört tek devlet. Bir paralel devlet diye bir şey çıktı. 7 Haziran onlarla da hesaplaşma günüdür. Sincik sizi Allah için seviyorum. Bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan sözünü tuttu ve Sincik'e gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN