Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Altılı oldular şimdi

Başbakan Davutoğlu Trabzon'da halka seslendi

Giriş Tarihi: 22.5.2015 18:20 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 22:47
Davutoğlu: Altılı oldular şimdi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Görünüşte çok parti var ama aslında iki parti var. Suyu doldurup üzerine havaalanı yapan AK Parti var. Bir de bir araya gelip, hep beraber toplanıp, eski Türkiye'yi getirmek isteyen, eski Türkiye partileri var" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisince Meydan Parkı Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına, Karadeniz'in coşkulu dalgalarına benzettiği Trabzonluları selamlayarak başladı.

Davutoğlu, Trabzonlulara şöyle seslendi:

"Trabzon'u bize emanet eden Fatih Sultan Mehmet Han'a, Trabzon'da büyüyen, sonra da 8 yılda tüm Ortadoğu'yu, Mısır'ı fetheden Yavuz Sultan Han'a, burada doğup bir cihan devletine muhteşem yüzyılı yaşatan Kanuni Sultan Süleyman Han'a, yedi düvele, yedi iklime hükmeden ve bu topraklardan feyiz alıp hükmeden, Osmanlı sultanlarına selam olsun. Trabzon'un toprağına, taşına, dağına ve suyuna selam olsun."

Davutoğlu, alandakilerin "Başbakan Ahmet, vatan sana emanet" sloganları üzerine, "Vatan bize emanet, başımızın üzerinde, yüreğimizde, gönlümüzde. Sandıkta size emanet. Trabzon'a" karşılığını verdi.

Trabzon'a dokunmanın Türkiye'ye dokunmak anlamına geldiğini anlatan Başbakan Davutoğlu, "Çünkü sadece Trabzonlular Trabzon'da değil, tüm Türkiye'de. Türkiye'nin her yerinde. Onun için hayatımda yerinde sabit duran, herhangi bir tehdit karşısında geri adım atan, herhangi bir şekilde tereddüt eden tek bir Trabzonlu'ya rastlamadım" diye konuştu.

Davutoğlu, seçim kampanyasında Trabzon'un kendilerine ilham verdiğine işaret ederek, "Bize her yer Trabzon. Seçim kampanyamızdaki şarkılardan biri de 'Bize her yer Türkiye'. Görüyor musunuz? Trabzon her şeye ilham veriyor" dedi.

Vatandaşlarla birlikte "Bize her yer Trabzon, bize her yer Türkiye" diye seslenen Başbakan Davutoğlu, konuşması sırasında yağmurun başlaması üzerine de "Bugün burada bizi rahmetle karşıladınız. Ama biliyorum. Trabzon meydana çıktı mı, yağmur da olsa, boran da olsa meydanı bırakmaz" ifadelerini kullandı.

"AZİZ TRABZONLULAR, 7 HAZİRAN'DA YENİ TÜRKİYE'Yİ VAR MISINIZ?"

Her zaman yanlarında olan Trabzon'un ilçelerini sayarak tek tek selamlayan Davutoğlu, Başbakan olmadan önce son ziyaretini yaptığı Doğu Karadeniz gezisinde, Trabzon'a uğradığını ve burada coşkuyla karşılandığını hatırlattı.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ordu-Giresun Havalimanı'nı açtıklarını vurgulayan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Görünüşte çok parti var ama aslında iki parti var. Suyu doldurup üzerine havaalanı yapan AK Parti var. Bir de bir araya gelip, hep beraber toplanıp, eski Türkiye'yi getirmek isteyen, eski Türkiye partileri var. Aziz Trabzonlular, 7 Haziran'da yeni Türkiye'yi var mısınız? Türkiye'nin mevcudiyeti Ortadoğu'nun ayağa kalkmasıdır, Kafkasların, Ortaasya'nın, Balkanlar'ın ayağa kalkmasıdır."

Günlerdir meydanları gezdiklerini, Trabzon'da da 53. mitinglerini gerçekleştirdiklerini, her gittikleri kentte vatandaşlarla buluştuklarını anlatan Başbakan Davutoğlu, "Türkiye'nin doğusuna, batısına, kuzeyine ve güneyine gidiyoruz. Her yerden enerji alıyoruz" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Altılı oldular şimdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN