Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP İzmir'i Venedik'e çevirdi

AK Parti'nin denizi doldurup havaalanı yaptığını, CHP'nin elindeki İzmir'i su bastığını söyleyen Başbakan Davutoğlu "Venedik İzmir'e gelmiş" dedi

CHP İzmir'i Venedik'e çevirdi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Merkez Türkiye Projesi'ni eleştirdi. Kendilerinin denizi doldurup havaalanı yaptığını, ancak CHP'nin elindeki İzmir'i su bastığını kaydeden Davutoğlu, "Zannedersiniz Venedik İzmir'e gelmiş. Sen önce İzmir'i bir düzelt de daha sonra mega proje açıkla" dedi. AK Parti'nin Trabzon Atatürk Meydanı'nda düzenlediği mitingde coşkulu bir kalabalığa seslenen Davutoğlu, şu mesajları verdi:

ASLINDA İKİ PARTİ VAR:
Görünüşte çok parti var. Ama iki parti var. Suyu doldurup üzerine havaalanı yapan AK Parti var. Bir de hep beraber toplanıp eski Türkiye'yi getirmek isteyen, eski Türkiye partisi var. Birileri seçime giderken bunların kulağına fısıldadı. Siz tek başına seçimi kazanamazsınız siz bir olun bu AK Parti'nin beli kırılsın. Düne kadar 4'tüler. MHP, CHP, HDP VE Paralel yapı. Hepsi birleşip AK Parti'yi devirmeye çalışıyorlar. 4 yanlış bir doğruyu götürür diyorlardı ama bir doğru 4 yanlışı götürür.

ŞAŞKIN KILIÇDAROĞLU:
Biz denizi doldurup havaalanı yaptık. CHP'nin kalesi İzmir'i de daha iki gün önce su bastı, haberleri yok. Zannedersiniz Venedik İzmir'e gelmiş. Sen önce İzmir'i bir düzelt de daha sonra mega proje açıkla. Şaşkın Kılıçdaroğlu kalkmış merkez Türkiye diyor. Bırak şimdi mega kenti, merkezi. İzmir gibi modern bir şehir su altında kalır da bu şekilde İzmirli rezil edilir mi? Bir şehri yönetemeyene Türkiye verilir mi? Çıkmış Anadolu'da yeni bir şehir kuracağız diyor. Bu aklı kim verdiyse, yalan.

KİTABI TERSİNDEN OKUMUŞ:
Günlerdir verdiği tüm rakamlar yalan diyorum, tekrar ediyor. Hiçbir şeyi kendisine ait değil. Eline kağıt veriyorlar okuyor. Merkez Türkiye'yi keşfetmiş. Bizim kitabın arka sayfası (Stratejik Derinlik). Kitabı okumuş ama tersinden okumuş son sayfasından başlamış. Belki zamanla öğrenir ama Türkiye'nin kaybedecek zamanı yok. Yürüyen merdivene ters biniyor ya bu da öyle. Trabzon'da bir ağacı olmayanın millete söyleyecek sözü olur mu?

KOALİSYONLAR BAŞIMIZI EĞDİ:
2002'de Türkiye ne haldeydi? 2002'de bu koalisyon hükümetleri başımızı eğdi. Bizi IMF'ye muhtaç etti. Yavuz Sultan Selim'in çocukları silahı bile yapamıyordu da dışarıdan alıyordu. Tank yapamıyordu ABD'den alıp İsrail'e tamir ettiriyordu. Kılıçdaroğlu baktı üretemedi, 81 vilayete gitmeden, adını sorsan bilemez kalkıp 82 vilayet kuracağım diyor. Sen önce elindeki büyükşehirleri yönet, boyunu aşma!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP İzmir'i Venedik'e çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN