Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel, Aydın Doğan'a kanat gerdi

Doğan Grubu 'Bizim Paralel Yapı'yla ne işimiz olur' dedi, cevabı ABD'den geldi. Paralel Yapı'nın güdümündeki ABD'li sanetörler, Hürriyet'e baskı yapıldığına ilişkin senatoya önerge verdi.

Giriş Tarihi: 25.5.2015 08:39 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 13:24
Paralel, Aydın Doğan'a kanat gerdi
Paralel Yapı'yla işim olmaz naraları atan Doğan Medya Grubu, Pensilvanya ile ittifak yaptı. Paralelin ABD'deki kongre üyelerine tasarı yazdırdı.

Paralel Yapı – Aydın Doğan ittifakı kanıtlandı. Gazetelerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakarete varan bir açıklama yapan Doğan Grubu 'Bizi paralel yapıyla işbirliği yapmakla suçluyorsunuz.

Bizim paralelle ne işimiz olur' demişti. Kirli işbirliğinin kanıtı ABD'de açığa çıktı.

Milli iradeyi dizayn edemeyince 'basın özgürlüğü' çığırtkanlığı yapan Doğan Grubu'nun sesini ABD'nin Pensilvanya bağlantılı Kongre üyeleri duydu ve ABD Kongresi'nde Türkiye'deki ifade özgürlüğüne saygı gösterilmesini isteyen bir tasarı sunuldu.

GÜLEN'İN ARACI OLDU

Tasarıya imza koyan Alan Grayson ve Steve Israel Paralel Yapı'yla olan bağlantılarıyla biliniyor. Bu isimler Fethullah Gülen'den bağış alıp gezilerine katılmışlar. Kongre üyelerinin ortak özellikleri ise Doğan-paralel yapı koalisyonunu ortaya çıkardı.Kalın şantajcıları anlattı

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nin dikkatine sunulan tasarı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın, SETA'nın Washington'da düzenlediği konferansta yaptığı, Türkiye'deki basın özgürlüğü problemlerinin Türk basınının "şantaj ve karalama"larından kaynaklandığını iddia etmesinden bir gün sonraya denk geldi.

Birlikte değiliz demişlerdi

Hürriyet Gazetesi'nin birinci sayfasında yayımlanan yazıda kendini savunan Doğan Medya Grubu paralel yapıyla bağlantılarının olmadığını ve şirketlerine verilen cezalardan dolayı kendilerinin de mağdur olduğunu yazmıştı.

O KONGRE ÜYELERİ

ABD Kongre Üyesi Alan Grayson: ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'ye Türkiye'deki paralel yapıya yönelik operasyonlarla ilgili mektup yazan isimlerin başında geliyor. ABD Kongre Üyesi Steve Israel: Israel de yine ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'ye Türkiye'deki paralel yapı medyasına destek için mektup kaleme alan isimlerden.

ABD Kongre Üyesi Daniel Lipinski: Lipinski de Pensilvanya'ya yakın isimlerin başında geliyor. Gülen grubundan Lipinski'ye 2010'da bin 800 dolar bağış yapılmış. 2013'te İstanbul gezisine katıldı. ABD Kongre Üyesi Bobby L. Rush: Paralel yapıya bağlı Türk Amerikan Birliği temsilcileri tarafından 2014'te ABD'deki temaslarında ilk ziyaret edilen kişilerden birisi.

Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel, Aydın Doğan'a kanat gerdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN