'Üç yasal, üç illegal karşımızda birleşti'

'Üç yasal, üç illegal karşımızda birleşti'

Üç yasal parti CHP, MHP, HDP ile Kandil, Paralel Yapı ve DHKP-C'nin AK Parti'ye karşı ittifak içinde olduğunu belirten Davutoğlu: "6'lı çeteye karşı mücadele ediyoruz"

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün AK Parti'nin Manisa Cumhuriyet ve İzmir Gündoğdu meydanlarında düzenlediği mitinglerde coşkulu kalabalıklara hitap etti. Davutoğlu, konuşmalarında özetle şu mesajları verdi:

6'SINA KARŞI MÜCADELE EDİYORUZ:
HDP ile MHP birbirini, geriden paslaşarak destekliyor. Bu akla gelir miydi? Geçen gün Adana'da, Mersin'de HDP binalarına saldırıldı. HDP'liler dedi ki 'Bunlar MHP işareti yapıyor ama biz MHP'nin yaptığına inanmıyoruz. Mutlaka AK Parti yapmıştır.' MHP'liler hemen aldı topu ve dediler ki 'doğru', yani HDP'yi teyit ettiler. 'Biz yapmadık, AK Parti yaptı.' Bir de karşımızda bir koalisyon oluştu. Eskiden, 'F tipi' diye paralelden bahseden ulusalcı CHP, Paralelcilerle onların mekanında görüşüyor. Kılıçdaroğlu, onların yayın organlarını ziyaret ediyor. Bakıyorsunuz, paralelin yayın organları da gidip Bahçeli'yi MHP'de ziyaret ediyor. HDP'li Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı da arka kapıdan ziyaret ediyor. Karşımızdaki koalisyonu görüyor musunuz? HDP-MHP-CHP legal üç parti. Bunun yanında da 3 tane illegal yapı var. Paralel çete, HDP'ye talimat veren Kandil, bir de şimdi bütün bu saldırıların arkasında olan DHKP-C ve o da açıkça HDP ile paslaşıyor. 3 tane illegal terör örgütü yapılanması da bunları destekliyor.


CUMHURİYETÇİ OLUR MU?:
Allah aşkına bu CHP'den cumhuriyetçi olur mu? Şimdi 3 tane legal parti; CHP, MHP, HDP, üç tane de illegal örgüt; DHKP-C, paralel, Kandil. 6'sına karşı biz mücadele ediyoruz. Hep beraber geliyorlar. Bu 6'lı çeteye karşı AK Parti'ye yeniden milli irade desteği verecek misiniz? İster Paralel, ister üçgen, isterse dikdörtgen, altıgen, hangi geometrik şekil olursa olsun biz sırat-ı müstakimin izinde olan bir partiyiz.

TAM BİR FETRET DEVRİYDİ:
2002'de Cumhuriyetimiz, Kuvayı Milliye şehitlerinin kurduğu Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal'in İzmir'i, Manisa'dan ve tüm bu bölgede istiklalimizin mührünü vurarak kurtardığı memleket üzerinde kurulan Cumhuriyetimiz bundan tam 70-80 yıl sonra aynen Osmanlı'da Çelebi Sultan Mehmet dönemindeki gibi bir fetrete düşmüştü. Nasıl bir fetretti? 2002'de AK Parti iktidara geldiğinde kendi memurunun maaşını ödeyemiyordu.
ARKADAŞINA GÖNDER
'Üç yasal, üç illegal karşımızda birleşti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN