Demirtaş, Diyanet'le ilgili böyle yan çizdi!

Giriş Tarihi: 28.5.2015 21:25 Güncelleme Tarihi: 28.5.2015 21:30
Demirtaş, Diyanet'le ilgili böyle yan çizdi!

Seçim kampanyasında sol ve Alevi kesimin oylarını almak için Başkanlığı’nı ve din dersini kaldıracaklarını söyleyen Eşbaşkanı, dün akşam katıldığı programda çark ederek sözlerini inkar etti.

Halkların Demokratik Partisi () Eşbaşkanı , genel seçim kampanyası boyunca birçok miting programında Başkanlığı'nı kaldıracaklarını söylemesine karşın çıktığı televizyon programında kendi sözlerini yalanladı.

Kendi sözlerini böyle yalanladı

HDP Eşbaşkanı Demirtaş, CNN Türk'te yayınlanan ve Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında tüm seçim kampanyası boyunca tekrar ettiği sözleri yalanlayarak aleyhlerine kampanya yürütüldüğünü öne sürdü.

Demirtaş, programın sunucusu Ahmet Hakan'ın da yardımıyla "Diyanet İşleri Başkanı'nı özgürleştireceğiz. Diyanet İşleri Başkanı'nı devletin tekelinden baskısından kurtaralım… Biz özgürleştirmeye çalışıyoruz, tam tersine niye kaldıralım. Niye böyle bir düşüncemiz olsun." Diye konuştu.

Ahmet Hakan düzeltti, 'Hıyanet İşleri Başkanlığı' dedi

Demirtaş, Ben Sayın Bülent Arınç'ın ne düşündüğünü merak ediyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kaldırılmasını en çok savunanlardan biridir" dedi. Ahmet Hakan, araya girerek "özerkleştirilmesini" diye düzeltti. Demirtaş, "Tabiki özerkleştirilmesini…Bu haliyle hıyanet işleri başkanlığıdır" dedi.


İşte Selahattin Demirtaş'ın "Diyanet'i kaldıracağız!" dediği konuşmalardan birisi:

CNN Türk'te kendi sözlerini yalanlayıp "Niye öyle bir düşüncemiz olsun, niye kaldıralım" dediği konuşma:


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş, Diyanet'le ilgili böyle yan çizdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN