Pensilvanya'ya vuruyorsunuz onlar dinliyor

Giriş Tarihi: 28.5.2015
Pensilvanya'ya vuruyorsunuz onlar dinliyor

Davutoğlu: Pensilvanya'ya vuruyorsunuz Kandil dinliyor, MHP, HDP, CHP dinliyor. Aynı üniversite sınavı gibi 3 yanlış 1 doğruyu götürür ya. Batman'da 1 doğru, bütün yanlışları götürecek

Genel seçimlere sayılı günler kala seçim gezilerini sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Batman ve Mardin'de vatandaşlara seslendi. HDP'ye yüklenen Davutoğlu özetle şu mesajları verdi:

AK PARTİ NUH'UN GEMİSİ GİBİ: Bizi ayırmak isteyenlere karşı Selahaddin Eyyubbi'nin, Alpaslan'ın ordusunda nasıl berabersek AK Parti'de de böyle beraberiz. Yolumuz hep aynı yol, biz aynı milletin çocuklarıyız. Nuh'un gemisi gibi AK Parti gemisine girerken kimsenin ırkına, mezhebine bakmayız. İnsan olan herkese aynı şekilde yaklaşırız. Türkiye'de ırk milliyetçiliği yapanlar 1940'ta ezanı Türkçe okuttular.MİLLETLE SAVAŞAN HERKES HDP'YE OY İSTİYOR: Darbecilere karşı olduğunu söyleyen HDP, bunlarla birlikte öyle bir koalisyon yapmak istiyor ki; AK Parti iktidar olmasın!. Bir köşe yazarı var. Daha önce AK Parti kazandı diye halka 'bidon kafalılar' diyen var ya. 'Göbeğini kaşıyanlar' diyenler var ya. 'Hepimizin oyları HDP'ye' diyor. Milletle savaşan herkes HDP'ye oy istiyor.
ERMENİ DİYASPORASI HDP'YE DESTEK ÇAĞRISI YAPTI: Fransa Komünist Partisi, ulusalcılar, paralelciler ve Ermeni diyasporası da HDP'ye destek çağrısı yaptı. Arkadaşı Ermeni diyasporası olandan millete fayda gelir mi, paralel çeteden destek uman HDP'den fayda gelir mi? Kürt meselesinin en büyük istismarcıları MHP, CHP ve HDP'dir. HDP, MHP, CHP, Kandil, DHKP-C hepsi AK Parti'ye darbe yapmak istediler.DERİN DEVLETÇİLER HDP'NİN YANINDA: Geçmişte derin devletin yaptığı faili meçhul türü uygulamalar, baskılar, zulümler bu sefer HDP ve onun arkasındaki örgüt tarafından yapılmaya çalışılıyor. İlginç bir şekilde bakıyorsunuz, eskiden derin devleti savunan zihniyet, şimdi HDP'nin barajı aşması için çağrılarda bulunuyor.
PENSİLVANYA'YA VURUYORSUNUZ, KANDİL DİNLİYOR: Kürtlerin bütün lehçesini serbest kıldık. Ama dışarıdakiler bu kardeşliği engellemek istiyor. Pensilvanya'ya vuruyorsunuz Kandil dinliyor, MHP, HDP, CHP dinliyor. Aynı üniversite sınavı gibi 3 yanlış 1 doğruyu götürür ya. Batman'da 1 doğru, bütün yanlışları götürecek. HDP eş başkanı ne diyor; 'Türkler-Kürtler hep birlikte Ermenilere soykırım yaptı' diyor. Ülkemizde kardeşi kardeşe vurdurtmaya çalışıyorlar. Kürtlerin baraj sorunu yok, baraj sorunu HDP'nin. Çünkü Kürtleri, Arapları, Türkleri temsil eden AK Parti var.

TEHDİTLERİ KABULLENMEYİZ
Başbakan Davutoğlu, Mardin'den yapılan TRT ortak yayınına katıldı, şunları söyledi: Cumhurbaşkanımıza yönelmiş bir eleştiri bana yönelmiştir. Demirtaş'ın temsil ettiği yaklaşıma şizofrenik demeyeyim ama parçalanmış benlik denilebilir. Her bakışta farklı görünür. Demirtaş'ta bunun emarelerini görüyorum. (PKK'nın seçmeni tehdit etmesi) Tehdit mektupları var elimizde. Korkudan gelip şikayet beyanında bulunmayanlar var. Her şeyi göze alırız bir tek vatandaşımızın tehdit altında olmasını kabullenmeyiz. AK Parti, Türk siyasetinde birleştirici bir mayadır.

SÜREÇTE TAVİZ YOK
Seçim sonuçları ne olursa olsun, millet bu emaneti verdiğinde ilk gündemimiz çözüm süreci olacaktır. Süreçten asla taviz vermeyeceğiz. Ama muhatabımız milletimizdir. 'Biz barajı geçemezsek ortalık kan revan olur' diyenleri özellikle Demirtaş'ı uyarıyorum; Batı'da barış çağrısı yapmak, Doğu'da savaş çağrısı yapmak doğru değil. Gel burada da aynısını söyle.

HDP'YE 'AYDIN' DESTEĞİ
Bugün HDP'ye bir destek de aydınlardan geldi. Herkes bildiri yayımlar ama önce aydın, objektif olmalı. Diyorlar ki 'HDP'ye yönelik saldırılar kaygı verici.' Biz de o olayları aydınlatıyoruz. Ama AK Parti'ye yapılan saldırıları da kınamaları gerekmez mi? Neden kınamazlar? HDP'ye oy vermezseniz, musluklardan kan resimleriyle ülkeyi terörize etmek isteyenleri neden kınamazsınız?

6. VEKİLİNİZ BENİM
Çözüm süreci için Batman'da 4'te 4 yapacak mıyız? Bakın dört göndereceksiniz 6 alacaksınız, Mehmet Şimşek, Gaziantep'ten de olsa Batmanlı. Altıncı vekiliniz bizzat ben olacağım. Dicle şahit olsun, Batman şahit olsun, her gönle girmeye, her haneye bereket götürmeye, kudretli ve şefkatli yeni Türkiye'yi kurmak için gece-gündüz çalışmak için Allah, tarih ve millet önünde söz veririz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pensilvanya'ya vuruyorsunuz onlar dinliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN