'i ihraç eden partiye siyah çelenk bıraktılar

lı Türkler, 'i ihraç eden Demokratik Hümanist Merkez partisini kınadı

Giriş Tarihi: 30.5.2015 19:44
Mahinur Özdemir'i ihraç eden partiye siyah çelenk bıraktılar
'da, iddialarını kabul etmediği için Demokratik Hümanist Merkez (CDH) partisinden ihraç edilen 'e destek gösterisi düzenlendi.

CDH parti merkezinin önünde toplanan Belçikalı Türk sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, ihraç kararını kınayarak siyah çelenk bıraktı.

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Belçika Başkanı Basir Hamarat, CDH'nin ihraç kararının Belçika siyasi tarihi adına utanç verici olduğunu belirterek, "Mahinur Özdemir hanımefendiyle aynı düşünceyi paylaşan Belçikalı Türkler olarak ifade özgürlüğüne vurulmuş bu ağır darbeyi şiddetle ve esefle kınıyoruz. Hiçbir baskı, sindirme, tehdit veya ihraç kararı özgür düşünceye engel olamaz. Bu ihraç kararıyla Mahinur Özdemir ve onunla aynı fikri paylaşan yüz binlerce Belçika vatandaşının düşünce ve ifade özgürlüğüne ağır bir darbe vurulmuştur" dedi.

İhraç kararının, her fırsatta diğer ülkeleri baskıcı olmakla tenkit eden Belçika ve Avrupa Birliği için büyük bir çelişki anlamına geldiğini ifade eden Hamarat, baskılar karşısında dik duran Özdemir'e teşekkür etti.

Hamarat, "Medyanın ve bazı siyasetçilerin linç kampanyasına boyun eğmediği için kendisine müteşekkiriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahinur Özdemir'i ihraç eden partiye siyah çelenk bıraktılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN