Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bar sanatçısı gibi pazarlıyorlar'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "6-8 Ekim olaylarında 50 kişinin ölümüne neden olan HDP'nin eş genel başkanını eline saz tutuşturarak, bar sanatçısı havasında pazarlıyorlar" diye konuştu

'Bar sanatçısı gibi pazarlıyorlar'
dün Iğdır ve Erzurum'da coşkulu kalabalıklara seslendi. Erdoğan, konuşmalarında şu mesajları verdi:

MİLLETE KARŞI ORTAKLAR: Bölücü örgütün güdümündeki partinin eş başkanı, "Üç akıl değil ortak akıl" diyor. Milliyetçi olduğu iddiasındaki partiyle, bölücü örgütün güdümündeki partiyi bir arada görüyoruz. Ana muhalefet partisini, Paralel Yapı ihanet şebekesini, Amerika'daki yayın organlarını, ülkemizdeki darbeci medya kuruluşlarını ve Ermeni lobisini aynı ortaklığın içinde görüyoruz. Bunlar bize karşı, hükümete, dini müesseselere, millete karşı ortaklık kurmuşlar.HAYIR İÇİN OLMAZ: Pensilvanya ile Kandil'in, ülkenin ve milletin hayrına bir meselede bir araya gelmesi mümkün mü? Bak şimdi geldiler.

SİYASİ TÜRKÇÜLER: Ne bir makam, ne bir güç bize bu dünyada boyun eğdiremedi. Biz sadece rükuda Rabbimizin huzurunda eğiliriz. Türkiye'de siyaset oluştu. Biri siyasi Kürtçüler, diğeri siyasi Türkçüler.BAR SANATÇISI: 6-8 Ekim olaylarında insanları sokağa döküp, 50 kişinin ölümüne neden olan HDP'nin eş genel başkanını eline saz tutuşturarak, bar sanatçısı havasında pazarlıyorlar. Bugüne kadar Kürt kardeşlerimin tarihi, kültürü, inancı için tek söz çıkmamış olanların barajı geçmesi için İstanbul'daki elitler seferber olmuş durumda. Aydın maydın geçinenler var. Bu ülkede 50 kişinin ölümüne neden olan bir insana aydın denilebilir mi? Bunlar kandan besleniyor. Arkalarında terör örgütü olmasa bu olayları yapmaları mümkün değil.

ZERDÜŞTLÜK EĞİTİMİ: Bunların dağa kaçırdıkları yavrular var. Hangi dini eğitimi veriyorlar bunlara. Zerdüştlük eğitimi veriyorlar. Dağdakilerin İslam'la alakası yok. Ateizm, Marksizm bunların çıkış yolu. İnanıyorum ki dindar Kürt kardeşlerim bu oyunu bozacak

VAR MI ARTIRAN?: Hala kalkmışlar, birisi memura şunu veriyorum, öbürü bunu vereceğim diyor. Ben de diyorum ki "Var mı artıran?" Dürüst olun. Gittiniz zorunlu tasarrufla memurun, işçinin maaşını kestiniz. Biz geldik, ödedik.

HEP YALAN SÖYLÜYOR: Bir de ana muhalefet, tabii varsa. Açıkladığı projelerin çoğu zaten yapılan projeler. Mehmet Ağa'ya sormuşlar. Asım'ı mı seviyorsun, Yusuf'u mu? Mehmet Ağa demiş, "Asım bir yalan söyliir, bir doğru. Yusuf hep yalan söyliir, beni yormiir." Kılıçdaroğlu sağ olsun milleti yormuyor. Yalan söylemediği zamanlarda da yalan söylüyor.

BU ZAT BURALIYDI Dİ Mİ?: 1999'da buradan kaçtı gitti, Pensilvanya'ya Hocaefendi. Bu zat buralıydı, di mi? Erzurum 7 Haziran'da gereğini yapacak. Bu gidişe sessiz kalır mı?

'TUVALETLERİ Mİ TEMİZLEDİN?'


Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili de şunları söyledi:

HAYSİYETİ VARSA: Hala kalkmışlar, Klozetler altın kaplamaymış. Gel bütün tuvaletleri gez. Bakalım bir tane bulabilecek misin? Eğer bulursan ben cumhurbaşkanlığı makamından çekileceğim. Bulamazsan sen şu CHP'nin başına bela olmaktan çekilecek misin? Eğer zerre kadar kişilik, haysiyet varsa gelir orayı gezer. Biz geldiğimizden beri bardak çanakla uğraşıyor.

O TUVALETLERİ GEZDİN Mİ?: Ey Kılıçdaroğlu, sen o tuvaletleri gezdin ya da temizliğini yaptın da bunların altın suyuna batırıldığını mı gördün?

'BU YÖNTEMLERLE BİR YERE VARAMAZSINIZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Iğdır Havaalanı'ndan mitinge geçerken 15-20 kişilik bir grubun sırtlarını dönerek protestoda bulunmalarını da değerlendirdi: "Affedersiniz edebim müsaade etmiyor, sırtlarını dönerek işaret yapıyorlar. Ya sizde zerre kadar nezaket, haysiyet varsa, zerre kadar kabiliyetiniz varsa, siyasette yer parlamentodur. Orada konuşursunuz, meydanlarda konuşursunuz. Bu tür affedersiniz ahlaki olmayan yöntemlerle bir yere varamazsınız. 40 yıldır siyaset yapıyorum. Bunun içinde dini ahlaki terbiyem hiçbir zaman böyle bir yönteme tevessül etmeye müsaade etmemiştir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bar sanatçısı gibi pazarlıyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN