Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bunların rüyası milletin kâbusu'

Giriş Tarihi: 3.6.2015
'Bunların rüyası milletin kâbusu'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bahçeli, Esad'ın, Pensilvanya'nın, Kandil'in milliyetçisi. Kılıçdaroğlu bunlarla aynı dili konuşuyor. Bunların rüyası, milletin kâbusudur. İnşallah pazar günü bu rüyadan uyanacaklar..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Kars Cumhuriyet Meydanı ve Hatay'ın İskenderun ilçesinde halkla buluştu. Konuşmalarında muhalefet partilerine yüklenen Erdoğan, şu mesajları verdi:
GEREKEN DERSİ VERİN: İki siyasi parti var. Birisi siyasi Türkçülük, birisi siyasi Kürtçülük yapıyor. Bunlara 7 Haziran'da gereken dersi verin.TÜRKMENLER TEŞEKKÜR EDİYOR: Yardım götüren TIR'ları durdurarak ihanet içine girenler oldu. İşte bu Paralel Yapı. Şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkarak bu hainlerin yakasına yapıştık. Adalet önüne çıkmalarını sağladık. Bayır Bucak Türkmenleri "Eğer siz bizi yalnız bıraksaydınız bizim halimiz nice olurdu" diyor.OY DİLENİYORLAR: Eski Türkiye'ye dönmek istiyorlar. Bunların rüyası, milletin kâbusudur. İnşallah pazar günü bu rüyadan uyanacaklar. Bölücü örgütle Paralel örgütü bir araya getiren güç, Türkiye'yi 2023 hedeflerinden alıkoymak isteyen güçtür. Ana muhalefeti, yavru muhalefeti, eş başkanların partisine oy dilendirmeye yönelten güç, yeni Türkiye'nin yolunu kesmek isteyen güçtür.BU KORO MİLLETE AĞIT YAKTIRIR: Bakıyoruz ki hiçbir parti olması gereken yerde durmuyor, savrulmuşlar. Hepsi bir yere doğru gidiyor. Fakat millet olduğu yerde duruyor. Milli iradeyi savunamıyorlar. Milli irade pazar günü de zaten o bulunduğu yerden kararını verecek. Bunlar ya Kandil'le ya Pensilvanya ile aynı hizaya dizilmiş, bir de eş başkan var ya, onun sazı eşliğinde eski Türkiye türküsünü çağırıyor. Bu koro millete ancak ağıt yaktırır, ağıt.
TALİMATI KANDİL'DEN ALIYORLAR: Malum terör örgütünün arkasında olduğu yapı ne diyor, 'her çağrıldığı yere gidiyor'. Elbette gideceğim. Siz dağa gidiyorsunuz, ben milletime gidiyorum. Onlar talimatı Kandil'den alıyor, ben ise milletimden alıyorum. Farkımız bu.
MİLLETİ TEHDİT EDİYORLAR: Dikkat ederseniz içeridekiler ve dışarıdakiler, eski Türkiye ittifakının aklından, milletin gönlüne girerek seçimden netice elde etmek diye bir şey geçmiyor. Milleti, akıllarınca tehditle, korkutmayla, aba altından sopa göstermeyle yola getirmeye, tercihini yönlendirmeye çalışıyorlar. Anlaşılan bunlar, bu milletin tarihine bakmamış.
BATININ İKİ YÜZLÜLÜĞÜ: Belçika'da Mahinur Özdemir diye bir kızımız var. Milletvekili kızımızı, sözde Ermeni soykırımı ile ilgili partisinin kararına uymadı diye partiden ihraç ettiler. Kaldı ki Belçika devletinin böyle bir kararı yok. Hani siz özgürlüklerden yanaydınız? Milletin seçtiği milletvekiline nasıl olur da böyle bir şeyi dayatabilirsiniz? İşte batı bu. Batı, demokraside iki yüzlüdür.


'YANLIŞINI DÜZELTMEKTEN BIKTIM'
'Yeni Türkiye, yeni anayasa, başkanlık sistemi' diyoruz, ancak diğer tarafta 'klozet' diyen bir muhalefet var. Siyasetçi bu denli yalancı olur mu ya? Bunun yanlışlarını düzeltmekten bıktım. 'Et kombinası kuracağız' diyor. Kars'ta 2015'te kombina inşaatına başlanacak. 15 gün içinde ihaleye çıkılıyor. 'Cumhurbaşkanlığı sarayında altın klozetler var' dedi. Ne dedim? 'Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda altın klozet varsa, gel gör ben hemen cumhurbaşkanlığını bırakacağım.' Ama yoksa sen böyle bir şeyi ispat edemezsen, orada göremezsen, şu CHP'nin başına bela olmaktan çekilecek misin? CHP'nin başına gelirken de yalan söyledi."

CUMHURİYET PARALEL'İN İSTEDİĞİNİ YAPTI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in MİT TIR'larına ilişkin haberinin ülkeye ihanet olduğunu ve Paralel'in isteğinin yerine getirildiğini söyledi. Show TV canlı yayınında soruları yanıtlayan Erdoğan, şu mesajları verdi:
ULUSLARARASI TEZVİRAT: MİT'in hassas görevleri var. Burada bu TIR'lara çok farklı bir alanda müdahale söz konusu olmuştur. Bunun uluslararası alanda bir tezvirat, karalama kampanyası var. Bunun arkasında bir defa üst aklın olduğuna inanıyorum. Kullandığı kim, Paralel Yapı.
MHP'Lİ VEKİL TEBRİK ETTİ: Seçimin son haftasına girerken, o gazete ve kişinin yeniden gündeme getirmesinin tek nedeni ülkeye zarar vermek. Bu başlığı atman bile ülkeye ihanettir. Hem de nereye gideceği konusunda neye göre bunu yapıyorsun? Paralel Yapı'nın isteğine göre. Biz "Bayır Bucak Türkmenlerine yardımları vermeye devam edeceğiz" dedik. MHP'li bir vekilin de bana ve Ahmet Bey'e teşekkürleri vardır. 'Siz olmasanız Türkmenler ne yapacaktır' dedi. Ama bunlar hükümeti ve şahsımı yıpratmak için yapıyorlar.
1.5 YIL ÖNCE EL KONURDU: (Bank Asya) Meşru olmayan yollarla paralar toplandı, finans sektöründe nasıl bu yapının ayakta tutulduğu ortaya çıktı. BDDK, karar verdi. 1.5 yıl sürdü. Hukuk içinde sürdü. Hukuk olmasa, hemen el konurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bunların rüyası milletin kâbusu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN