Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Sandıklara yüzde yüz katılın

Giriş Tarihi: 5.6.2015 14:31 Güncelleme Tarihi: 5.6.2015 16:54
Erdoğan: Sandıklara yüzde yüz katılın

Ankara'da yaptığı konuşmada pazar günü yapılacak olan seçimlerde katılımın yüzde yüz olması gerektiğini söyleyerek vatandaşlardan sandıklara sahip olmalarını istedi.

Ankara gölbaşı'nda vatandaşlarla buluştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başlaırı;

Ankara hiç bizi yalnız bırakmadı. Ankara bize güç verdi. Aman ha sandıklara mutlaka yüzde yüz katılın. Pazar günü tarihin en yüksek katılımıyla Ankara sandıklara sahip çıkıyor mu?


-Başken her zaman hizmetten yana oldu. Pazar günü de hizmetten yana olacağınızdan şüphem yok.

TÜRK BAYRAĞIMIZA ALTERNATİF ÇIKARTIYORLAR

- Terör örgütünün güdümündeki parti Türk Bayrağımızın alternatifi bayrak çıkarmış. Demokrasi için yola çıkarken kefenimizle buradayız dedik.

-Bunlar 5 yıllığına iktidara gelip 3,5 yıl kalıp kaçtılar iyiki gittiler. Yoksa millet nasıl dayanacaktı.

- Koalisyon partilerin iç çekişmelerinden dolayı ülkede karar alınamaz olmuştu.

- Kürt kardeşlerime sesleniyorum, elinde saz olanlara güvenmeyin onlar gerçek aşık değil geröek aşıkları toprağın altında.

-Her gün bu nasıl diktatör ki gazetelerinden, televizyonlarından küfredecekler, hakaret edecekler ben diktatör olacağım. Ben diktatör olsam sen küfredersin ha. Sen kalkıp da affedersin hakaret edersin ha. Diktatörün olduğu bir ülkede bunları yapamazsın. Adamın anında işini bitirirler. Biz demokrasiye inandık bu yola böyle çıktık. Ama demokrasiyle yola çıkarken bizi idamla tehdit edenlere, 'Biz kefenimizle bu yoldayız' dedik."

CUMHURBAŞKANI OLARAK MEYDANLARDAYIM ÇÜNKÜ...

- Cumhurbaşkanı olarak meydanlardayım, Çünkü milli iradenin kazanımlarının kaybolmasını istemiyorum. 12 yıl Başbakanlık yaptım, yaptıklarımı anlatmak ve yanlışa düşmemek için meydanlardayım.

Memurlara, işçiye maaş ödeyemiyorlardı başbakan olduğumda masamın üzerine geldi devlet işçisine borçlu olur mu dedim. Hemen ödeyeceğiz dedim. Bir de konut edindirme yardımı adıyla kesinti yaptılar 3,5 katrilyon. Şu CHP, MHP, HDP'ye bir sorun ne yaptınız? Ben neden Cumhurbaşkanı olarak meydanlardayım milli irade ile buraya geldik ve yapılanları anlatmak yanlışa düşmemek için buradayım.

Herkes bırakın geleceği düşünmeyi bir gün sonrasını göremez duruma gelmiş ülkenin hiçbir sorununu çözemiyorlardı. Bu CHP başörtüsünü yasaklayanlardan değil mi? Ben imam hatip mezunuyum dört çocuğum imam hatip mezunu. Ben dertliyim derdim var kızlarım çocuklarım bu ülkede okuyamadı katsayı ve başörtü engeli nedeniyle yurt dışına gitmek zorunda kaldılar. Bu zulüm değil mi? Bu zulme karşı direnmek hakkımız değil mi?

Sakallı diye babaları evlatlarının yemin törenlerine alınmadı. Bu ülke sadece Kürtçe şarkı okuyacağım dediği için Ahmet Kaya'nın gitmek zorunda kaldığı günleri yaşadı.

- Kürt kardeşlerim bunlar sizxi sevmiyor istismarınızı yapıyor, sizi biz seviyoruz.

CİCİ ÇOCUK

Şimdi bunların bir cici çocuğu var, malum. Bu cici çocuk, benim Kürt kardeşlerimi sokağa davet etti mi? Etti ve o gün 50 kişi maalesef öldü mü? Öldü. Ölenler Kürt değil miydi? Öldürenler, onlar da Kürt'tü. Hele hele 15 yaşındaki Yasin Börü, 3 kattan atıldı, bıçaklandı, üzerinden arabayla geçilerek, şehit edildi. Buradan ona söylemiyorum zaten, onda ciğer yok, onda bu noktada zerre kadar insaf yok. O aydınlara sesleniyorum, siz bu tür bir katliama vesile olanlarla beraber mi olacaksınız?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Sandıklara yüzde yüz katılın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN