Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Ölenlere rahmet diliyorum provokatif bir eylemdir

Giriş Tarihi: 6.6.2015 11:55 Güncelleme Tarihi: 6.6.2015 14:53
Erdoğan: Ölenlere rahmet diliyorum provokatif bir eylemdir

Cumhurbaşkanı Ardahan'daki vatandaşlarla buluşmasında 'da meydana gelen ya ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan ölen iki kişiye rahmet dileyerek olayın provokasyon olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Ardahan'da vatandaşlara seslendi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Ardahan için çalışmalarımız sürüyor.

- Ahıska Türkü kardeşlerimiz için şu anda bir çalışma yürütüyoruz. Dünyanın 9 ayrı ülkesinde 500 bin civarında Ahıskalı Türk kardeşimiz yaşıyor. Biz onların 24 binine vatandaşlık verdik.

- Türkiye'nin seçimle gelmiş Cumhurbaşkanı olarak benim safım milletin yanıdır.

''SEN KİMSİN TERBİYESİZ''

- Bir İngiliz gazetesi bu seçim için ,'tam batılılaşmamış yoksul Müslüman ülkelerin kendini yönetmesine izin verilemez' yazısı yazmış. Sen kimsin ya, sen kimsin terbiyesiz. Türkiye artık vandalların egemen olduğu bir ülke değil.

TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALIYORLAR

- Erdoğan Pazar günü istediğini alırsa durdurulamaz olacak' diyorlar. Erdoğan diyerek benim şahsımı kastetmiyorlar. Asıl durdurulamaz dedikleri Türkiye. Bir de Alman gazetesi var. İstanbul'daki 3.Havalimanını'n temelini attık ya bunlar kudurdu. Maliyeti 12 milyar avro. Yılda 150 milyon yolcu gidip gelecek. 25 yıllığına onlara kiraladık. Fakat 25 yılda ne kadar kira ödeyecekler biliyor musunuz? 22 milyar avro. İş bilenin, kılıç kuşananın.

İHANET EDEN VAR MI?

- Yarın sandık başına gidiyoruz ben inanıyorum ki vatandaşlarımızın sorumluluğu çok ağır ve bu sorumluluğu yerine getirecek. Bir dış basın şunları yazmış 'Tam batılaşmamış yoksul Müslümanların kendilerini yönetmelerine izin verilemez' sen kimsin terbiyesiz. Haddini bil! Siz kim bu yetkiyi verdi

- 12 yıldır milli irade vurgusu yapıyorum bu ülkeyi sen yöneteceksin Ardahanlı kardeşim yönetecek 12 yıldır bunun mücadelesini verdik. Kardeşlerim artık insansız hava aracı yapan bir Türkiye var daha da ileri gidiyoruz. Kendimizi yönetmemize izin vermeyeceklerini söylemekle kalmıyorlar 'Eğer Erdoğan pazar günü kazanırsa durdurulamaz olur' diyorlar Erdoğan diyerek sanmayın benim şahsımı kastettiklerini burada Türkiye'yi kast ediyorlar.

- Türkiye'nin eli Filistin'de, Irak'ta, Suriye'de, Myanmar'da, Açe'de bundan rahatsız oluyorlar

- New York Times denen bir gazete 1896'da Sultan Abdulhamit'e, sonra Menderes'e, sonra Özal'a. Şimdi aynı gazete bana kin kusuyor Bakın bu 4 ismin içerisinde bu millete ihanet eden var mı? Yaptıklarımız ortada. Bunlar durup dururken olmadı birileri soydu biz eser ortaya koyduk.

- Bir başka dergi de bizi, yani durdurmanın eş başkanlarının partisini destekleme yolundan geçtiğini söylüyor. Bunlar benim üzerimden Türkiye'yi hedef alıyorlar. Ana muhalefetle, bölücü örgütün güdümündeki parti, milliyetçi parti ve Pensilvanya'yı bir araya getiren şey ne?

- Bizim Kabemiz Mekke'dir bizim başka kabemiz yok.

- Türkiye yarın bu tezgahı kuranlara bir kez daha haddini bildirecek mi?

- İnşallah millet olarak bu imtihanı başarı ile geçip 2073 vizyonu doğrultusunda başarı ile yürümeye davam edeceğiz. Bu milleti ayakta tutan milli ve manevi değerleridir. Ne diyor terör örgütünü arkasına alan parti i kaldıracağım, anamuhalefet lideri ne diyor imam hatipleri kapatacağım. Sonra ben demedim diyor ya beyannamende var. Müslüman bir ısırıldığı delikten ikinci defa ısırılmaz.

TELEFONLARIMA NEDEN CEVAP VERMİYORSUN?

- Dün da olanlar hiç bir partiye yönelik değil. Bu seçimlere gölge düşürmek için provokatif bir eylem. Ölenlere rahmet diliyorum. Ben dün akşam eş başkanı aradım telefonlarıma çıkmıyor niye çıkmıyorsun? Bak o kadar uzakta. Ben insani görevimi yapayım dedim. Cumhurbaşkanlığı makamından açıklama yapıldı.

- Millet barajı aşsın diyorsa aşar, aşmasın diyorsa aşmaz. Milletin iradesine saygı duyacaksın bu kadar basit.


- İnşallah millet olarak bu imtihanı başarı ile geçip 2073 vizyonu doğrultusunda başarı ile yürümeye davam edeceğiz. Bu milleti ayakta tutan milli ve manevi değerleridir. Ne diyor terör örgütünü arkasına alan parti Diyaneti kaldıracağım, anamuhalefet lideri ne diyor imam hatipleri kapatacağım. Sonra ben demedim diyor ya beyannamende var. Müslüman bir ısırıldığı delikten ikinci defa ısırılmaz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Ölenlere rahmet diliyorum provokatif bir eylemdir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN