Türkiye'nin en iyi haber sitesi

barajı geçti, kutladı

25. dönem milletvekili genel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Halkların Demokratik Partisi () yüzde 10 barajını geçince Belediye Başkanı ’li Ülgür Gökhan, şükür pilavı dağıttı.

Giriş Tarihi: 8.6.2015 14:16 Güncelleme Tarihi: 8.6.2015 14:56
HDP barajı geçti, CHP kutladı
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, seçimler öncesinde 2 temennisinin olduğunu ve gerçekleşirse pilav dağıtacağını duyurmuştu. İlk isteğinin 'nin Çanakkale genelinde 1'nci parti gelmesi ve ikinci isteğinin de 'nin yüzde 10 barajını geçmesi olduğunu belirten Gökhan, dün öğle saatlerinde Cumhuriyet Meydanı'nda halka kendi tabiriyle 'Şükür Pilavı' dağıttı.

İSTEKLERİ İÇİN ADAK ADADI


İki isteğinin de yerine geldiğini belirten Başkan Gökhan, "2 temennim vardı ve şöyle bir adakta bulundum. Dedim ki Cumhuriyet Halk Partisi bu ilde 1'nci parti olacak dedim. 2'nci adağım ise bu ülkede barış çok önemli Çanakkale'nin barışı kadar. 12 Eylül faşist rejiminin ortaya koyduğu yasaların gereği bu baraj meselesi vardı biliyorsunuz. Bu baraj konusunda özellikle HDP'nin barajı geçmesini istiyordum. Bu şarttı. Bunu beğeniriz yada beğenmeyiz ama demokrasiye aykırı bir durumdur. Nitekim, baraj yıkıldı. Demek ki baraj yıkılabiliyormuş. Sonuç itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na göre kurulmuş bir siyasi partinin barajı aşmamasını hedeflemek kadar anti demokratik bir süreç olamaz. Onun için barajı, Türk milleti yıktı. Bende bu baraj yıkılsın istiyordum ve onun içinde bir adakta bulunmuştum. HDP'nin içerisindeki emanet oyları da dikkate almak gerekli diye düşünüyorum. Bunun tartışmasını daha sonra yaparız ama bu iki temennim yerine geldiği için, bunu Allah'tan istemiştim. Bu isteklerimde yerine geldiği için bu pilavı öncelikle bir şükür pilavı olarak sizlere takdim ediyorum. Allah'a şükrediyorum. Ona teşekkür ediyorum. Yüzümüzü kara çıkartmadı" dedi.

"GURURLUYUZ"


CHP yeni Milletvekili Muharrem Erkek, "Gururluyuz, mutluyuz. Çünkü tarihimizde ilk kez birinci parti olduk. Ve merkezde de 2011 göre oylarımızı inanılmaz oranda yükselttik. 13 puan falan önündeydik Ak Parti'nin ama bu şimdi 22 puana çıktı. Ben merkez adayı olarak bununla da bir gurur duydum ama bu CHP ve Çanakkale'nin başarısıdır. Daha yapacak çok işimiz var. Şimdi 2019'a çok daha yüksek bir öz güvenle hazırlanacağız. 2019'da Eceabat, Gökçeada, Ezine, Bayramiç, Çan ve Lapseki'de de belediyelerimizi arttıracağız ve sosyal demokrasinin bayrağını ilimizin her yerinde dalgalandıracağız" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, meydana getirilen kazanlar dolusu etli pilav ve ayranlar halka ikram edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP barajı geçti, CHP kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN