Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den sap sözüne yanıt

Demirtaş'ın " bizle şeref kazanır" sözüne MHP'den "Şeref sebze olsa sana sapı düşmez" cevabı gelmişti. Polemiğe Sırrı Süreyya da katıldı.

Giriş Tarihi: 11.6.2015 17:20 Güncelleme Tarihi: 11.6.2015 17:27
Sırrı Süreyya Önder'den sap sözüne yanıt
Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, genel seçimlerde Meclise girme hakkı kazanan 80 milletvekili ile parti genel merkezinde bir araya geldi.

Görüşme öncesinde HDP Genel Merkezi'ne gelen HDP Ankara Milletvekili 'e, Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın söylediği söz hatırlatıldı.

Önder, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın "Siyaset bir tarla olsa, şeref de burada yetişen bir sebze olsa Demirtaş'a onun sapları bile düşmez" sözüne cevap verdi:

"KEM SÖZ SAHİBİNE AİTTİR"

"Kem söz kendisine aittir. Başka da bir şey söylemeye gerek yok. Konular eş genel başkanlarımıza tevdi edildi. Kimse siyasette ciddiyeti, nezaketi elden bırakmasa ne iyi olur. Selahattin Bey'in söylediği şey bizim yaklaşık 40 yıldır kriminalize edilmeye gösterilmemize dönük tepkinin ifadesiydi. Bu tepki boş bir tepki değildi. Bu halk tarafında desteklenmiş bir gerçektir. Adı geçen arkadaş bu halkın tercihlerine baksa daha iyi olur."

Şeref bir sebze olsa, Demirtaş'a sapı bile düşmez

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırrı Süreyya Önder'den sap sözüne yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN