Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emin Arslan beraat etti

kumpasıyla 9 ay cezaevinde kalan eski polis şefi Emin Arslan’ın da aralarında bulunduğu 26 sanıklı davadan beraat kararı çıktı.

Giriş Tarihi: 15.6.2015 16:50
Emin Arslan beraat etti

Daha önce kumpasıyla 9 ay cezaevinde kalan eski polis şefi ın da aralarında bulunduğu 26 sanıklı davadan beraat kararı çıktı. Dün Anadolu Adliyesi 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada savcının, sanıkların tüm suçlardan delil yetersizliğiyle beraatine karar verilmesine ilişkin mütalaasını değerlendiren mahkeme, sanıkların beraatine karar verdi. Böylece Paralel Yapı'nın en büyük kumpas davalarından biri de çökmüş oldu.

Davada Emin Arslan başta olmak üzere sanıklar 'uyuşturucu ticareti yapmak' ve 'suç örgütüne yardım etmek' suçlarından yargılanıyordu. Savcı, Arslan'ın 3,5 ile 10,5 yıl arasında hapis cezasıyla cezalandırılmasını istemişti. Savcı, daha önceki mütalaalarında diğer sanıkların da 2,5 ile 32 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırılmalarını istemişti.

Davanın dünkü celsesinde duruşma savcısı, uyuşturucu kaçakçılığıyla suçlanan Habip Kanat da dâhil 22 sanığın beraatine karar verilmesi yönünde mütalaa verdi. Beraati istenen polisler arasında Emin Arslan, Mustafa Aral, Murat Nemutlu ve Cem Cehdioğlu da vardı. Ve mahkeme oy çokluğu ile sanıkların beraat kararı verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emin Arslan beraat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN