Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nde Başkanlık Divanı istifa etti

Genel den yüzde 0.06'lık oyla çıkan 'nde Başkanlık Divanı istifa etti.

Giriş Tarihi: 16.6.2015 10:07 Güncelleme Tarihi: 16.6.2015 10:50
Anadolu Partisi'nde Başkanlık Divanı istifa etti
Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yunus Yunusoğlu, istifaların kopma ve Yarışma amacıyla değil siyasi etik gereği verildiğini söyledi.

CHP'den ayrılan 'ın kurduğu , ülke genelinde altı ayda örgütlenerek girdiği genel den yüzde 0.06 oyla çıktı.

Parti, seçim yaralarını Başkanlık Divanı'nı yenileyerek saracak. Örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yunus Yunusoğlu, bu seçimde Ak Parti'ye tepki gösteren seçmenin iktidara ders vermek için üç partiye yöneldiğini, HDP'nin parlatıldığını öne sürdü.

İSTİFALARINI SUNDULAR

Yunusoğlu, seçimin ardından Başkanlık Divanı'nın siyasi etik gereği genel başkana istifalarını sunduğunu belirterek, "İstifalarımızı sunarak, Genel Başkanımız Tarhan'ın yeni arkadaşlarımızla çalışabilmesinin önünü açtık. İstifalar bir kopma, ayrışma değil, daha güçlü ve tempolu maratonun yapılanması için verildi. Seçimlerden çıkan sonuçtan tüm siyasi partiler ders almalı. Türkiye'nin en genç partisi olarak Anadolu Partisi'ne çok görevler düşüyor. Milleti ayrıştıran değil, kaynaştıran politikalara sahip Anadolu Partisi geleceği de kucaklayacak" dedi.

Hükümet kurulamadığı takdirde seçimlerin tekrarlanabileceğine dikkat çeken Yunusoğlu, "O zaman Anadolu'nun, kendi partisi Anadolu'ya görev verip, kucaklayacağına inancımız tamdır. Anadolu Partisi, etik değerlere saygılı kadrolarıyla, politik dolaplar çevirmeden her dem tazelenip örnek yönetimler sergileyecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Partisi'nde Başkanlık Divanı istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN