Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu: Koalisyon için kapımız herkese açık

Giriş Tarihi: 21.6.2015 21:10 Güncelleme Tarihi: 21.6.2015 22:27
Başbakan Davutoğlu: Koalisyon için kapımız herkese açık

Başbakan Davutoğlu, "Milletimiz, milli iradenin bir tecellisi olarak koalisyon ile hükmedilmesine karar verdi. Bunun için bizim kapımız herkese açık" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul'da Darülaceze'deki iftar programına katıldı. Başbakan Davutoğlu iftar öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başbakan Davutoğlu, "Tavrımız çok açıktır. Milletimiz, milli iradenin bir tecellisi olarak koalisyon ile hükmedilmesine karar verdi. Bunun için bizim kapımız herkese açık. Herkesle her şeyi konuşuruz ve bu konuda da ahlaki, siyasi açıdan da en doğru yerde durmaya kararlıyız" dedi.

Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin koalisyon açıklamalarına ilişkin, "Biz, resmi görev Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bize tevdi edildiği zaman da zaten çalışmalara başlayacağız. O ana kadar kapımız ve istişarelere herkese açıktır. Bütün parti genel başkanları ile tam bir açık yüreklilikle konuşacağım, görevi devraldığım zaman. Gidip, bu konuları kendileriyle bizzat en üst düzeyde konuşacağım. Bunun dışında çıkan haberlerin tümü sadece yorumdan ibarettir. Tabii bu yorumlar yapılabilir ama bizzat benim zikretmediğim hiçbir düşünce AK Parti'nin görüşünü temsil etmez" değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Davutoğlu şunları kaydetti:

"Şu ana kadar yapılanlar, söylenenler bazıları temenni, bazıları zemin yoklama olabilir ama herkesin o gün geldiğinde, görüşmeler başladığında iyi niyetle ve ciddiyetle yaklaşmasını diliyorum. Bu çerçevede Sayın Bahçeli'nin açıklamaları da dahil olmak üzere, bütün bu açıklamaların esas itibarıyla o görüşmelerde netliğe kavuşacağını ifade etmek isterim. Bizim yaklaşımımız, ilk günden itibaren açıktır. Hiç kimseye kapıyı kapatmadık, hiçbir spekülasyona mahal vermedik."

Başbakan Davutoğlu, "Ülkeyi iyi niyetle ve etkin bir şekilde yönetebilecek bir hükümet oluşturabilmek için elimizden geleni yapacağız. Kapımız da hiç kimseye kapalı değil, zihnimiz kapalı değil, kulağımız kapalı değil, gönlümüz kapalı değil. Ramazanın güzel atmosferi içinde yürüyecek koalisyon görüşmelerinin, ramazanın ruhuna da aykırı düşen tavırlardan uzak kalınmasını diliyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu: Koalisyon için kapımız herkese açık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN