Türkiye'nin en iyi haber sitesi

90'ları yaşatmaya kimsenin hakkı yok

Hükümetin bir an önce kurulması için siyasi partileri sorumluluk üstlenmeye çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1990'larda koalisyonların ülkemize yaşattığı sıkıntıları tekrarlatmaya kimsenin hakkı yok

Giriş Tarihi: 25.6.2015
90'ları yaşatmaya kimsenin hakkı yok
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, içerde ve dışarıda yaşananların hükümet meselesinin bir an önce çözülmesini zorunlu kıldığını belirtirken, siyasi partileri sorumluluk üstlenmeye çağırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 13 farklı ilden gelen muhtarları ağırladığı iftar sonrası şu mesajları verdi:

DİKİLİ AĞAÇLARI YOK:
Maalesef bu Külliye konusunda tamamı yanlış ve yalan olan pek çok spekülasyon üretildi. Biz Türkiye'ye gücüne ve şanına yakışır bir devlet binası yaptığımıza inanıyoruz. Bundan da milletimiz adına gurur duyuyoruz. Fakat bir takım medya kuruluşları, bir takım meslek kuruluşları ve siyasetçiler ki bunların dikili bir ağacı bile yoktur ama lafları çoktur. Israrla bu bina üzerinden bize saldırmayı alışkanlık haline getirdiler.

RAHATSIZLIKLARI MİLLETLE:
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile ilgili bu tür yalan ve iftiraların boyutu şahsımı aşmıştır. Bu iftiralar doğrudan cumhurbaşkanlığı makamına zarar verir hale gelmiştir. Burada mesele ne masa ne sandalye meselesidir. Mesele Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin millete mal olmasıdır. Bunların rahatsızlığı milletin kendisindendir.

KOALİSYONA İHTİYAÇ VAR:
7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan tabloyu saygıyla karşılıyoruz. Asıl olan milli iradedir. Mevcut Meclis yapısı içinde, en kısa sürede bir koalisyon hükümetinin çıkmasını temenni ediyorum. Bu konuda tüm siyasi partilerimize, onların genel başkanlarına büyük görev düşüyor. Türkiye'nin, geçmişini tartışan değil, geleceğini aydınlatan bir koalisyon hükümetine ihtiyacı var. 1990'lı yıllarda şahit olduğumuz koalisyon tecrübelerinin ülkemize yaşattığı sıkıntıları tekrarlatmaya kimsenin hakkı yok.

MİLLETE GÖREV DÜŞER:
Cumhurbaşkanı olarak, ben milletimin arzusu doğrultusunda hareket etmeye, ön açıcı, teşvik edici olmaya gayret ediyorum. İçeride ve dışarıda yaşamakta olduğumuz kritik dönem, hükümet meselesinin bir an önce çözülmesini zorunlu kılıyor. Siyasi partilerimiz bu konuda üzerlerine düşeni yapmazlarsa çözüm mevki yine milletimizdir.

ARKADAŞINA GÖNDER
90'ları yaşatmaya kimsenin hakkı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN