Türkiye aleyhine çirkin kampanya

Giriş Tarihi: 26.6.2015
Türkiye aleyhine çirkin kampanya
Kobani'deki DAEŞ saldırısında Türkiye'ye karşı karanlık bir manipülasyona girişildiğini belirten Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, siyasilere "Hiç kimsenin bu toplumun insanlarını, milletimizi sokağa çekecek açıklamaları yapmaması gerekir" dedi. "Bu eli kanlı terör örgütünün saldırılarını şiddetle kınıyorum" diyen Kurtulmuş, DAEŞ'in Kobani'ye bombalı saldırısı ile ilgili gazetecilere şu bilgileri verdi:
3 YARALI ÖLDÜ: Kobani'den getirilen yaralılardan biri sınırı geçerken, 3'ü ise hastanede vefat etmiştir. Bugün (dün) 16.30 itibarıyla Türkiye'deki hastanelerde bir kısmının durumu ağır 130 Kobanili yaralı var.
KARANLIK BİR MANİPÜLASYON: Bu saldırıyla birlikte hemen otomatik olarak devreye giren birtakım karanlık odakların sanki başından itibaren çeşitli vesilelerle yaptıkları gibi bu olayın arkasında birtakım Türkiye bağlantılarını görmeye çalışmaları; birtakım iftira, yalan ve karalama kampanyalarıyla Türkiye'yi töhmet altında bırakma çabalarını da şiddetle, nefretle kınıyorum. Bir karalama kampanyasıyla buraya giden militanların Türkiye'den geçerek Kobani'ye ulaştığı şeklinde bir yalan yapılmıştır. Bu, karanlık bir odağın Türkiye'yi bu karanlık terör örgütüyle birlikte göstermenin çabasıdır. Bunu bütünüyle yalanlıyoruz. Bu karanlık bir manipülasyon, operasyondur.
SOKAĞA DAVET TEHLİKELİ TUTUM: Özellikle siyasilerin, toplumsal sorumlulukları olanların, birtakım sivil toplum kuruluşlarının, söylediği sözlerin karşılığı olan insanların söyledikleri sözlere dikkat etmeleri gerekiyor. Bu anlamda Türkiye'yi DAEŞ terör örgütünün bu saldırısıyla irtibatlandırmak ne kadar yanlışsa, bunu söylemek siyaseten ne kadar doğru değilse apaçık bir yalansa; aynı şekilde bu olayları bahane ederek insanları, bazı siyasilerin demokratik tepkilerini göstermeleri için sokağa davet etmeleri de aynı şekilde tehlikeli ve zararlı bir tutumdur. Hiç kimsenin bu toplumun insanlarını, milletimizi sokağa çekecek açıklamaları yapmaması gerekir.

YPG: TÜRKİYE'DEN GİRMEDİLER
PYD'nin askeri kanadı olan YPG'nin Sözcüsü Redur Halil, saldırganların Türkiye'den sızmadıklarını söyledi. Halil "Bizim Türkiye'ye resmi olarak bir suçlamamız olmadı. DAEŞ militanları kente batı ve güneyden girdi" dedi. Halil, saldıran DAEŞ militanlarının bir kısmı öldürüldüğünü diğer grubun kuşatıldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye aleyhine çirkin kampanya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN