'lıların konuşmaları şoka soktu!

'de kömür santraline saldıran 40 köyü karanlıkta bıraktı.

Giriş Tarihi: 4.7.2015 12:10 Güncelleme Tarihi: 4.7.2015 12:35
PKK'lıların telsiz konuşmaları şoka soktu!
'ın İlçesi'nde 'Silopi Santrali Kömür Besleme Kontrol Merkezi'nde 30 Haziran'da meydana gelen 'nın gerçekleştirdiği belirtilen şiddetli patlama nedeniyle 40'a yakın köy ve mezraya elektrik verilemediği ifade edildi.

Saldırıyı gerçekleştiren örgüt üyelerinin konuşmalarında birbirlerine şaka yaparak patlamanın Silopi'de çok etkili olduğunu söyledikleri ve teröristlerden birinin köyünün de elektiriz kaldığı ortaya çıktı.

Salı günü saat 02.30 sıralarında, Şırnak'ın Silopi ilçesindeki, 'Silopi Santrali Kömür Besleme Kontrol Merkezi'nde çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Yapılan inceleme sonucunda patlamanın PKK üyelerinde gerçekleştirildiği ifade edildi. Saldırı nedeniyle 40'a yakın köye ve mezraya elektrik verilemedi. Bakım ve onarımın devam ettiği ancak bir süre daha elektrik verilemeyeceği ifade edildi.

Ölü teröristin flash belleğinden PKK'nın kaçırdığı çocuklar çıktı

SALDIRI SONRASI TELSİZ KONUŞMALARI

Saldırıyı gerçekleştiren PKK'lı grubun aralarında yaptıkları telsiz görüşmelerinde birbirlerine şaka yaparak patlamanın Silopi'de çok etkili olduğunun anlaşıldığı, bir teröristin yakınlarının oturduğu köyünün de elektriksiz kaldığını söylediği belirtildi. PKK'lı grubun yakalanması için bölgede operasyon başlatıldığı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'lıların telsiz konuşmaları şoka soktu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN