Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbağlar'dan ’ye sert tepki!

Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın ve Başbağlar Katliamlarıyla ilgili ‘’ Madımak’ ta yakılanlar mı yaptı ki Başbağlar misilleme olsun? ‘’ ifadelerine ilişkin olarak Başbağlar Derneği Genel Sekreteri Muharrem Baltacı’dan sert bir yanıt geldi.

Giriş Tarihi: 10.7.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 19:20
Başbağlar'dan CHP’ye sert tepki!
'li Ağbaba'nın Başbağlar Katliamı'nın arkasındaki derin ilişkileri saptırarak farklı bir boyuta götürmeye çalıştığına dikkat çeken Baltacı, '' Başbağlar Katliamı'nda olay yerine bırakılan bildiride katliamın Olaylarına misilleme amacıyla yapıldığı ortadayken, CHP'nin 22 yıl sonra farkına vardığı bu elim hadiseyi istismar etmesine müsaade etmeyiz.'' dedi.

KATLİAMIN SORUMLUSU SHP YANİ BUGÜNKÜ ADIYLA CHP'DİR

Katliamın yaşandığı 1993 yılında iktidarda olan koalisyon hükümetinin sorumluluğuna vurgu yapan Baltacı, '' Dönemin sorumlu bakanlıklarını elinde bulunduran Sosyal Demokrat Halkçı Parti katliamların üstünü kapatmaktan başka hiçbir girişimde bulunmadı. Bugün SHP'nin devamı niteliğini taşıyan CHP zihniyetinin ise katliamları saptırmaktan başka faaliyeti olmadığını görüyoruz.'' ifadelerini kullandı.

''Başbağlar, Madımak'ın sebebi değil sonucudur'' diyerek sözlerine devam eden Baltacı, ''Başbağlar Katliamı'nı yeni fark eden bir kısım zihniyetlere ve CHP'li Veli Ağbaba'ya sorular üzerinden cevap veriyorum'' dedi.

BU SORULARA CEVAP VERİN!

Katliam sırasında köyde bulunan Baltacı, şu soruları sıraladı: 22 yıl sonra "Madımak'ta , Başbağlar da bizim acımızdır" diyen Ağbaba'ya soruyorum;

Bu sözleri kişisel kanaatı midir, yoksa temsil ettiği zihniyetin ortak kanatı midir?

Halen CHP Milletvekili olan Ağababa, mensup olduğu partisinin değerlerini, bu Katliamda derin güçlerle işbirliğini ve payını reddetmekte midir?

Bugünün CHP'si, Başbağlar katliamı sırasında iktidarda olan SHP'nin devamı değil midir?

Katliam gününe dönecek olursak;DEVLET BAŞBAĞLAR'A 14 SAAT SONRA ULAŞTI


5Temmuz 1993 tarihinde Başbağlar Köyü'ne tatil için gelenlerin dahi isimleri ve evleri nasıl tek tek biliniyordu?

Dönemin yetkilileri kolluk kuvvetleri, güvenlik güçleri ve insani yardım olay yerine 50.Hükümetten kimlerin talimatıyla neden 14 saat sonra ulaştı?

Cenazelerin üzerine imla kurallarına bile itinayla dikkat edilmiş olarak el yazısıyla yazılmış bildiride ''SİVAS'IN İNTİKAMI ALINDI'' notu bırakılmıştı. Bu insanların Madımak'tan bile haberi yokken, hiç kimseyle husumetleri yokken bu zulme maruz kalmasının Madımak ile ilişkisi yok anlamına gelen sözlerle değerlendirmeyi hangi iddialara dayanarak açıklıyorsunuz?

KATİLLER YETKİLİLER TARAFINDAN SERBEST BIRAKILDI

1995 Yılında Katliamda kullanılan silahların ve 585 adet mermi kovanının balistik incelemelerine ait raporları karartanlar ve yok edenler kimlerdi? Deliller sabitken ve yakalanan kişiler olayları itiraf etmişken neden yüzleştirme dahi yapılmadan dönemin mahkemeleri tarafından serbest bıraktırıldı?

Serbest kalanlar hakkında tekrar yakalama kararı çıkarıldığı dönemde zanlılar adli kontrol şartı ve yurtdışı yasakları olmasına rağmen neden yakalanamadı veya yakalattırılmadı? O dönemdeki yetkililerin ilgisizliği katliamı tezgahlayanların talimatı mıydı?

SİVAS'IN DA BAŞ MÜSEBBİBİ SHP'YDİ

Hiçbir gerekçe yokken duruşmaları Erzincan DGM'den, İzmir DGM'ye alınmasını isteyen dönemin yetkilileri bu kararı nasıl ve hangi amaçla aldılar?
O dönemden beri basının Başbağlar'a olan ilgisizliği ve bu katliamı bir takım zihniyetlerin 22 sene sonra gündemine alması aynı güçlerin baskısından dolayı mıydı?

-Sivas'ta büyük bir katliam yaşanmasının baş müsebbibi SHP değil miydi ?

Madımak ve Başbağlar katliami, alevi sünni çatışması başlamaya yönelik bir operasyon değil miydi?

-Bu olayların faillerinin ortaya çıkarılmasını engelleyen, o donemde iktidarda olan SHP değil miydi?

ACILARIMIZA SİYASET BULAŞTIRMAYIN

Ben bugünde dahi Madımak benim acım, Başbağlar onların acısı diyerek acıları ayırıştıranlara sesleniyorum ;02 Temmuz Sivas Madımak'ta 33 Alevi vatandaşımızı katleden aynı kirli ellerin kanlı oyunlarına ,

3 gün sonra 05 Temmuz Erzincan Başbağlar'da Sunni vatandaşımızı katlederek Türkiye'mizi karanlık dehlizlere sokmak isteyenlere, Kalbi bu ülkenin birliği beraberliği için çarpan bu kardeşliğe zeval getirilmemesini ve Hakk'ın adalet terazisini hesaba katmayanları 22 sene sonra vicdan muhasebesine davet ediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbağlar'dan CHP’ye sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN