Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeynep o rezidansı nasıl aldığını açıkladı

Genel Başkanı Kemal 'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu, son günlerde basında yer alan rezidans haberlerine ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, daireyi ailesinin desteğiyle aldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 10.7.2015 15:40 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 17:12
Zeynep Kılıçdaroğlu o rezidansı nasıl aldığını açıkladı

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin 15 dairesinin bulunduğu Buz Rezidans'ta daire satın alan Zeynep , iddialara yanıt verdi.

"Ailemin desteğiyle aldım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu, rezidans haberleri için "Yıllarca bir bankada çalıştım, şimdi avukatlık yapıyorum. Ailemin desteğiyle aldığım ev üzerinden algı yaratılmaya çalışılıyor. Evle ilgili tüm kayıtlar açık net" dedi.

2007 yılında Vakıfbank'a giren Zeynep Kılıçdaroğlu bankada hukuk müşaviri olarak görev yapıyordu. Kılıçdaroğlu 29 Ocak 2014'te kuruma istifa mektubunu vermişti. Halen İstanbul'da avukatlık yapan Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesine açıklamalarda bulundu.

"Kaynağı belli bir daire"

Ataşehir'de söz konusu rezidansta bir dairesinin olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Sanki havadan gelmiş gibi yansıtılıyor ama kaynağı belli bir daire" dedi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Ev alınalı yaklaşık 1 sene oluyor. Koşa koşa gidip de yerleşmedim. Zaman zaman bu evi de kullanıyorum ama tam olarak yerleşmedim. Neticede kendi birikimim vardı. Tamamen alınteriyle ve ailemin desteğiyle alınmış bir ev üzerinden algı yaratılmak isteniyor. Çalıp çırpmadık. Sanki böyle ultra lüks bir daire almışım gibi milyon dolarların bahsi geçiyor. Yalan yanlış haberler yazılıyor. İlk haberde evin ablamın eşi üzerinde kayıtlı olduğu gibi bir bilgi verildi. Oysa açık, net kayıtlarda gözüküyor. Rakamla ilgili polemiğe girmek istemiyorum. Ama belirtilen meblağlar değil kesinlikle. Haberlerde daire numarasını bile yanlış yazmışlar oysa kayıtlarda bunlar da mevcut."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeynep Kılıçdaroğlu o rezidansı nasıl aldığını açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN