Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydın Doğan medyasından Alevi kışkırtması

Taraflar ısrarla Alevilikle ilgisi yok dediği halde Aydın Doğan medyası, haberi Alevi başlığıyla verdi.

Giriş Tarihi: 16.7.2015 12:45 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 14:30
Aydın Doğan medyasından Alevi kışkırtması
Bursa'da yaşanılan dondurma kavgası haberini, Aydın Doğan medyası Radikal gazetesi "Alevi" başlığıyla vererek kışkırtmaya devam ediyor. Kestel ilçesinde yaşayan bir aile, dondurmacı ile yaşadıkları tartışmanın ardından saldırıya uğradı. Baba Daimi Gül, yoğun bakımdayken anne Nurgül Gül ise aldığı darp nedeniyle hastanede tedavi altına alındı.

OLAYI ANLATAN ANNE "DONDURMACI ÜZERİMİZE SALDIRDI" DEDİ

Olay sonrası açıklamada bulunan anne Nurgül Gül, "10 yaşındaki oğlum dondurmacıya gidip dondurma almak istemiş. Dondurmacı sana dondurma yok deyip ona küfretmiş. Ben de ertesi gün, yani dün saat yedi gibi gidip neden oğluma dondurma vermediğini sordum ve özür dilemesini istedim. Ancak dondurmacı bu sefer bana da küfretmeye başladı. Daha sonra işten dönen eşim de dondurmacıya geldi. İkisi arasında sözlü münakaşa çıktı, itişme oldu. Biz dükkandan ayrıldık eve doğru yürümeye başladık. Arkadan gelen dondurmacı, doğrudan levyeyle eşimin üzerine saldırdı. Ben de diğer kişi de saldırmasın diye ona yönelince beni de darp etti. Bayılmışım, kalktığımda her yer kan içindeydi, ambulans gelmişti. Oğlum şoka girmiş durumda, her şey gözleri önünde oldu." dedi.


Radikal'in haberinde "Dondurma yediğim için Alevi olduğum anlaşılmış olabilir" denildi
Olayın Alevilik ile bir ilgisi olmadığı halde, Radikal gazetesi haberi "Alevi bir aile" başlığıyla vererek kışkırtmaya devam etti. Haberde, anne Nurgül Gül'ün açıklamaları şu şekilde verildi:

"Neden böyle bir şey oldu ben bilmiyorum. Dondurmacının bizim Alevi, Sünni olup olmadığımızı bilip bilmediğini de bilmiyorum. Sonradan öğrendik ki eşimin Tuncelili arkadaşı H. K.'ye bizim münakaşamızdan sonra 'Bir daha buraya Tunceliler gelmesin, mermim tabancanın ucunda' demiş"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğan medyasından Alevi kışkırtması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN