Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet adamları olarak sorumluluğu biliyoruz

Giriş Tarihi: 17.7.2015
Devlet adamları olarak sorumluluğu biliyoruz
Liderler 'uzlaşma zamanı' dedi

GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAMAKLA YÜKÜMLÜYÜZ (TBMM Başkanı İsmet Yılmaz): Siyaset kurumu olarak milletimizin bizlere duyduğu güveni boşa çıkarmamakla yükümlüyüz. Sorunlarımızı çözmek ve geleceğimizi inşa etmek için aramızdaki diyalog kapısını açık tutarak uzlaşma kültürünü yaşatmak zorundayız.

Bayram mesajında 'kardeşlik' vurgusu

ÜLKENİZE GÜVENİN (Başbakan Ahmet Davutoğlu): Emin olunuz, bizler hep beraber bu bayrama yürürken, devlet adamları olarak hepimiz bu sorumluluğu da hissederek Türkiye güzel bir gelecek hazırlamanın çabası içindeyiz. Ülkemizi 2023'e taşıyacak güçlü bir hükümeti oluşturmanın çabası içindeyiz. Ülkenize güvenin, bu ülkenin potansiyeline, bu ülkenin dayandığı değerlere güvenin.
UZLAŞMA SİYASETÇİNİN GÖREVİ (CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu): İslam coğrafyasına bu Ramazan'da da barış ve huzurun uğramadı. Türkiye, bölge için umut ışığı. Unutmamalıdır ki siyasetçinin görevi bölmek ve ayrıştırmak değil, birleştirmek ve uzlaştırmaktır. Siyasetin asli görevi dört kelimeden ibarettir: Her şeyden önce Türkiye.
KISIR TARTIŞMALAR BİTMELİ (MHP lideri Devlet Bahçeli): Bayramın, insanımız arasına ekilmeye çalışılan ayrık otlarının temizlenmesi hususunda bir fırsat; yapay, kısır ve sonu olmayan tartışmaların bitirilmesi noktasında bir eşik olmasını özellikle temenni ediyorum. Türkiye'nin her meselenin, her açmaz ve muammanın üstesinden geleceğine yürekten inanıyorum.
BARIŞ, ÇÖZÜM VE HUZUR (HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ): Dileğimiz Ortadoğu'da demokrasi, barış ve huzur ikliminin yeşermesi, Türkiye'deki eşitlik ve özgürlük mücadelesinin barışa, çözüme, huzura ve kardeşliğe yol açmasıdır.

MHP-HDP BAYRAMLAŞMIYOR

Bu arada Ramazan Bayramı'nın ikinci günü gerçekleştirilecek olan siyasi partiler arası bayramlaşma programları netleşirken HDP ile MHP'nin karşılıklı ziyarette bulunmayacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu Ramazan Bayramı'nı İstanbul'da geçirecek. CHP lideri Kılıçdaroğlu Antalya'da, MHP lideri Bahçeli Ankara'da olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet adamları olarak sorumluluğu biliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN