Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kadarı da beklenmezdi!

KPSS, Askeri Lise ve Polis Okulu larının sorularını çalan paralel örgütün, Diyanet’e de el attığı ortaya çıktı. Örgüt, her yıl ve ’ye gönderilecek sağlık personelini sınavla belirleyen Diyanet’in sorularını ele geçirerek kutsal topraklara yıllar boyu kendi adamlarını gönderdi. Savcılık son 10 yılın sınavlarını inceliyor.

Giriş Tarihi: 20.7.2015 09:00 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:50
Bu kadarı da beklenmezdi!

Devletin kurumlarına sızmak için KPSS, polislik, hakimlik, askeri sorularını sınavdan önce ele geçirerek kendi yandaşlarına sızdıran , Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaptığı sınavlara bile el attıkları ortaya çıktı. Çaldıkları sorularla binlerce gencin hayatını gasp eden, binlerce umudu söndüren paralel yapının bu seferki hırsızlığı 'pes artık' dedirtti.

'İDRİS NAİM ŞAHİN, İLGEZDİ AİLES�� İLE İŞ YAPMIŞ' HABERİ İÇİN TILAYIN...

İHBARLA ORTAYA ÇIKTI

Diyanet İşleri Başkanlığı, ve için gönderilen sağlık personellerinin girdiği sınavla ilgili yapılan bir ihbar üzerine idari soruşturma başlattı. Sözkonusu sınavları ve görevlendirilen isimleri inceleyen Diyanet, 2005 ile 2014 yılları arasında yapılan sınavlarda şaibe olduğunu tespit etti. Başkanlık bunun üzerine soruşturmayı savcılığa taşıdı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu, yapılan suç duyurusu kapsamında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında savcılık, son 10 yılda Hac ve Umre'ye sağlık görevlisi olarak gidecek personeli belirlemek için yapılan sınavları incelemeye aldı. Yapılan incelemenin ardından ilginç tespitlere ulaşıldı.

HEP AYNI KİŞİLER GİTMİŞ

Hac ve Umre'ye görevli olarak gitmek isteyenlerin sayısı fazla olduğu için Diyanet İşleri Başkanlığı, sağlık personellerini belirlemek için sözkonusu sınavı yapıyor. Ancak savcılığın yaptığı incelemede, bazı sağlıkçıların ardı ardına her yıl görevlendirildiği belirlendi. Hatta bazı isimlerin sınav kazanmış görevli olarak 6 yıl üst üste kutsal topraklara tespit edildi.

Yenişafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kadarı da beklenmezdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN