Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lerin dönüştürülmesine ilişkin kanunun iptali

Milli Eğitim Bakanlığı: -"Bakanlığımız hukuk müşavirliği ve ilgili genel müdürlükler, gerekçeli karar üzerinde ayrıntılı bir çalışma yürütmektedir. Bu çalışma tamamlandığında konuyla ilgili gerekli açıklamalar yapılacaktır"

Giriş Tarihi: 24.7.2015 12:20
Dershanelerin dönüştürülmesine ilişkin kanunun iptali
Milli Eğitim Bakanlığınca (), Anayasa Mahkemesinin, lerin dönüştürülmesini de öngören kanunun ilgili hükümlerinin iptaline ilişkin gerekçeli kararı üzerinde bakanlığın hukuk müşavirliği ve genel müdürlüklerin ayrıntılı bir çalışma yürüttüğü, bu çalışma tamamlandığında konuyla ilgili gerekli açıklamaların yapılacağı bildirildi.

MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, 6528 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanuna yönelik olarak açılan iptal davasına ilişkin Anayasa Mahkemesi'nin 2014/88 Esas ve 2015/68 sayılı kararı ve gerekçesi 24 Temmuz 2015 tarih ve 29424 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandığı anımsatıldı.

Açıklamada, "Bakanlığımız hukuk müşavirliği ve ilgili genel müdürlükler gerekçeli karar üzerinde ayrıntılı bir çalışma yürütmektedir. Bu çalışma tamamlandığında konuyla ilgili gerekli açıklamalar yapılacaktır" ifadesine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dershanelerin dönüştürülmesine ilişkin kanunun iptali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN