Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O teröristler Türkiye'yi terk edene kadar devam

Türkiye'nin başarı hikâyesinin DAEŞ'in antitezi olduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, terörizmle mücadelenin sonuç alınıncaya, tüm silahlı güçler Türkiye'yi terk edene kadar sürdürüleceğini söyledi

Giriş Tarihi: 28.7.2015
O teröristler Türkiye'yi terk edene kadar devam
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin bir hafta önceki Türkiye olmadığını vurgulayarak, "Herkes ayağını denk almalı" uyarısında bulundu. PKK ve DAEŞ kaynaklı saldırılar sonrası 121 ülkeden başsağlığı, destek ve işbirliği mesajı geldiğini belirten Davutoğlu, operasyonlarla ilgili de "Tüm silahlı güçler Türkiye'yi terk edene kadar sürecek" dedi. aHaber-ATV ortak canlı yayınında önemli açıklamalarda bulunan Davutoğlu'nun mesajları şöyle:
NATO TOPLANTISI: Daha önce Suriye bağlamında NATO'yu toplantıyı çağırmıştık. Operasyonel karardan çok, müttefik ülkelerin Türkiye'nin niyetini doğru anlaması ve yürütülen mücadeleye destek vermesi amacı taşıyor. Yoğun diplomatik temasla tüm dünya liderlerine ulaşarak görüşüyoruz. NATO bu bağlamda önemli.

'Hem demokratikleşme hem terörle mücadele'

O YERİ BAŞLARINA YIKARIZ: Bu mücadeleyi kesin netice alıncaya kadar sürdüreceğiz. Çözüm Süreci bağlamında 2013 Mayıs'ında verilen söz tutulacak. Tüm silahlı unsurlar Türkiye'yi terk edecek. 121 ülke ve uluslararası örgütten başsağlığı, destek ve işbirliği mesajı geldi. Şu anda bu mücadeleyi sürdürmek için elimizde uluslararası ve ulusal destek var. Tüm silahlı güçler Türkiye'yi terk edene kadar sürecek. Birileri Türkiye'nin etnik yapısıyla oynamaya kalkarsa, oynadıkları yeri başına yıkarız.

Barzani: PKK Çözüm Süreci'ni sabote etti

ABD İÇİN DE TERÖR ÖRGÜTÜ: ABD, PKK'yı terörist örgüt olarak tanımlıyor. PYD ile Suriye bağlamında DAEŞ'e karşı verilen mücadele geçici, ortak çıkar alanı ayrı bir şey. PKK, AB ve ABD açısından da terörist örgüttür. Obama ile görüşmede ve her temasta, ABD PKK'ya karşı yürütülen operasyonu desteklemeyi sürdürmüştür.

4 günde 1050 gözaltı

TÜRKİYE DAEŞ'İN ANTİTEZİ: İslam dünyasında totolaliter rejim ya da kaos var. Pakistan ne çileli günler geçirdi. Arap dünyasında çok ciddi devletlerin çökmesi süreci var. Türkiye bir başarı hikayesi. Millet ile devletin, ekonomik kalkınma ve sosyal refahın buluştuğu. Bu başarı DAEŞ'in antitezi. DAEŞ o yüzden Türkiye'yi hedef olarak görüyor. Türkiye bölgesel istikrarın en önemli garantisi. Bu anlamda bölgede kaos çıkarmak istediğinde, Türkiye'nin istikrarından rahatsız.

Devletin sabrını adım adım böyle taşırdılar

ESAD ORDUSU AYAKTA KALAMAZ: Esad'ın itirafı acziyetini ortaya koydu. Bir ülkenin devlet başkanı, ülkeyi korumak için koruyacak asker bulamıyorsa bu şu demektir: O devlet başkanı o ülkenin insan unsurunu ikna edemiyor. Artık onu koruyacak irade ordu yok demektedir. Suriye ordusunu öylesine savaşa soktu. Esad kendi ordusunu kendi halkıyla savaşa soktu. Halkıyla savaşan ordu ayakta kalamaz.
DEMİRTAŞ'IN BASKI OYUNU BOZULDU: Onlar şöyle hesap ediyor: Türkiye'de belirsizlik var, öyle bir emrivaki yapalım ki herkes korksun ve sinsin. Şehirdeki baskıyı artıralım. Biz bunu gördük. Şimdiki ifadeleri oyunun bozulmasındandır.

'BİR DAKİKAM BİLE KALSA ÖNCE KARARIMI

SON NEFESİMİ VERSEM DE: Demokrasilerde hükümet boşluğu olmaz, bir an bile hükümetsiz kalınmaz. Bir dakika görev sürem kalsa, önce karar verir, son nefesimi veririm ya da görevi bırakırım. Hükümet koalisyon kurarsa, AK Parti iktidarı olacak. Geçici hükümet durumunda yine millet kararını verecek.
'SİVİLLER ÖLÜYOR' PROPAGANDASI:
Biz Türkiye'yi hedef alanları hedef alıyoruz. Birisi Türkiye'yi hedef almamışsa, onu hedef almayız. 7 Haziran'dan sonra yeni dönemde koalisyon çalışması yaparken birileri bu dönemi terör ve kaos için fırsat gördü. Türkiye'de terör olaylarını tırmandı. Yeni milletvekilleri korucuların yanına gidip rövanş almaya kalktı.

Başbakan Davutoğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O teröristler Türkiye'yi terk edene kadar devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN