'ye li vekilden tepki

Giriş Tarihi: 4.8.2015 15:13
Mümtazer Türköne'ye AK Partili vekilden tepki
yapının yayın organı Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne ahlak dışı tanımlarla bugünkü köşesinde iktidarına hakaret etti. Türköne'nin "Yalama olmuş bir iktidarla..." başlıklı yazısına AK Parti Çanakkale Milletvekili Tepki gösterdi..

İBRETLİK

"Paralel yapı terbiyesizce fitneye devam ediyor" diyen Turan, "Türköne'nin savrulduğu bu hal ibretliktir" dedi.

Turan şöyle devam etti;

Bir kere Türköne'nin görmezden geldiği bir şey var. 7 Haziran seçim sonuçlarını en iyi okuyan parti de, günümüze kadar gelen süreçte en tutarlı hareket eden parti de AK Parti'dir.

Paralel yapı nasıl ki bir süre CHP-MHP-HDP koalisyonu için canhıraş çalıştıysa bugün de kendi çıkarlarına uygun son seçeneğin sözcülüğünü yapıyor.

EŞİT İHTİMAL

Bize göre koalisyon da seçimlerin tekrarlanması da eşit ihtimal dahilinde. Nasıl ki koalisyon demokrasinin bir parçası, bunu kabul ediyoruz, tekrar seçim de öyle. Parti heyetleri görüşmeleri tamamladı. Ülkemizin çıkarına olacaksa koalisyon kurulur, aksine doku uyuşmazlığı olacaksa, tekrar seçim milletin hayrın ise biz seçimden çekinmeyiz.


Artık koalisyon görüşmelerinin sonuna gelinmişken Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları bir ön alma, olası bir koalisyon kurulamama durumunda AK Parti'yi, Cumhurbaşkanı'mızı sorumlu tutma anlayışının tezahürüdür.

Ayrıca Türköne'nin yanıldığı bir diğer nokta da iktidar büyüsünün bozulduğu ve tekrar seçimde AK Parti oylarının düşebileceği. %41 oy alan partimiz tekrar seçimde de birinci olmaya en büyük adaydır. Görmek isterse seçim sonuçlarından memnun olmayan oy tercihinden dolayı pişmanlık duyan büyük kitleye ulaşacağı yer sokaklardır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mümtazer Türköne'ye AK Partili vekilden tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN