Türkiye'nin en iyi haber sitesi

i bilgileri ifşa eden kapatıldı

'da polise ait bilgileri yayımlayan ve PKK'nın olası eylemlerini ifşa ettiği belirtilen bir internet si kapatıldı.

Giriş Tarihi: 6.8.2015 12:21 Güncelleme Tarihi: 6.8.2015 12:21
İstihbarati bilgileri ifşa eden site kapatıldı
'da polise ait gizli bilgileri yayımlayan ve PKK'nın olası eylemlerini ifşa ettiği belirtilen bir internet si, örgütle bağlantılı olduğu gerekçesiyle erişime kapatıldı.

Emniyetten yapılan açıklamada, internet sitesinin faaliyetiyle Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü'nün "başarısız gösterilmeye çalışıldığı" iddia edilerek, imza attığı söylenen başarılar övüldü.

Diyarbakır 1. Sulh Ceza Hakimliği, İl Emniyet Müdürlüğünce elde edilen istihbari bilgilerin yer aldığı gizli belgeyi yayınlayarak, PKK'nın muhtemel eylemlerini ifşa ettiği ifade edilen bir internet sitesini erişime kapatma kararı aldı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, PKK tarafından gerçekleştirilmesi muhtemel eylemlere karşı elde edilen istihbari bilgiler kapsamında alınacak güvenlik tedbirlerini içeren "gizli" ibareli yazının bir internet sitesinde yayınlanarak, kamuoyunun yanı sıra PKK'ya da ifşa edildiği öne sürüldü. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Güvenlik güçlerimizin tüm birimleriyle, terörle mücadelenin etkin olarak verildiği ilimizde, illegal olarak elde edilen bu belgenin internette yayınlanarak ifşa edilmesi, ancak terör örgütüyle organik veya inorganik ilişkide olan kişilerin veya yapıların gerçekleştireceği bir hareket tarzı olmakla birlikte, terör örgütünü bilgilendirmek amacıyla yayımlandığı aşikardır."

"Emniyet Müdürü'nün başarıları hedef alınıyor" iddiası

Söz konusu internet sitesi hakkında soruşturma başlatıldığı, Diyarbakır 1. Sulh Ceza Hakimliğince sitenin erişime engellenmesine yönelik karar verildiği bildirildi. Verilen kararın ardından Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ve teşkilatın, sosyal medya ve bazı internet siteleri aracılığıyla başarısız gösterilmeye çalışıldığının öne sürüldüğü açıklamada, şöyle denildi:

"Yargının vermiş olduğu bu kararın ardından, belirli çevrelerce İl Emniyet Müdürümüzü başarısız göstererek kamuoyu nezdinde sistematik bir şekilde olumsuz algı oluşturma çabalarının olduğu görülmekle birlikte, söz konusu site ve bağlı olduğu yapının bölücü terör örgütünü bilgilendirmek maksatlı faaliyetler içerisinde olduğu değerlendirilmektedir. Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü, terörle mücadele başta olmak üzere, asayiş, narkotik ve organize suçlarla mücadelede önemli başarılar elde etmiş olup, bu başarılar kamuoyu nezdinde de takdir görmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstihbarati bilgileri ifşa eden site kapatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN