Türkiye'nin en iyi haber sitesi

mahkemeyi· de kandırdı

Sanatçı hakkında TV programcısı ve yazar Civliz'e twitter üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında takipsizlik kararı verildi. Sam savunmasını yaparken Elönü’nün yazmadığı bir yazıyı örnek göstererek mahkemeyi de kandırdı. Elönü temyize başvurdu.

Giriş Tarihi: 7.8.2015 15:01 Güncelleme Tarihi: 7.8.2015 16:13
Leman Sam mahkemeyi· de kandırdı
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen takipsizlik kararında Civliz'in avukatı aracılığı ile yapmış olduğu şikayet dilekçesine yer verildi. Civliz, "husnumahalli" adlı twitter kullanıcısının hesabında yayınlanan yazıda "IŞİD kaçırdığı ezidi, hristiyan ve Türkmen kadınları köle pazarlarında satmaya başladı" şeklinde bir paylaşımda bulunduğunu Sam'ın da twitter hesabında " Esra Elönü denen kadını gönderin oraya" şeklinde yazı yazarak kendisine alenen hakaret ettiğini iddia ettiğini belirtti.

SAM SAVUNMASINDA ELÖNÜ'NÜN OLMAYAN YAZISIYLA YAPTI

Tek sayfalık takipsizlik kararında 'ın savunmalarına da yer verildi. Sam savunmasında Civliz'in geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Twitter'da yazdığı yazıda "IŞIDçi mücahitlerle sevişmek cihattır cenneti garantilemektir" şeklinde sosyal medyada bir yazı yazdığını bu nedenle "husnumahalli" adlı kullanıcının paylaştığı yazıya Civliz'in bu yazısını ekleyerek "Esra Elönü denen kadını gönderin oraya" şeklinde bir yazı yazdığını söyledi. Fakat Esra Elönü defalarca yaptığı açıklamada öyle bir yazısını söylemesine rağmen mahkemenin, kayıtları incelemeden takipsizlik kararı vermesi dikkat çekti.

ELÖNÜ TEMYİZE GİDİYOR

Esra Elönü avukatı aracılığıyla, olmayan bir yazısıyla yapılan savunma neticesinde verin takipsizlik kararını temyize iletti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Leman Sam mahkemeyi· de kandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN