Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen‘den Zekeriya Öz'e ve Celal Kara'ya talimat

Haklarında yakalama kararı olan firari darbeci savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın Türkiye ile suçlu iadesi anlaşması olmayan ve Paralel Yapı’nın en önemli sığınma yerlerinden biri olan Kanada’ya geçecekleri öğrenildi.

Giriş Tarihi: 14.8.2015 10:08
Gülen‘den Zekeriya Öz'e ve Celal Kara'ya talimat
Ergenekon davasının temelini oluşturan iddiaların sahibi Tuncay Güney de, Kanada'da yaşıyor. Öz ve Kara'nın, Kanada'ya geçmesini bizzat Fethullah Gülen'in istediği öğrenildi. Gülen'in bilgisi ve onayı dahilinde gerçekleştirilen firar eyleminin ardından her iki savcının nerede kalacaklarına da yine FETÖ elabaşı Gülen karar veriyor. Gülen'den "Kaçın" talimatını aldıktan sonra Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a oradan da başka ülkelere geçtikleri belirtilen firari iki savcının iadesi için Dışişleri Bakanlığı çalışmalarını sürdürüyor.

Üçüncü firari de aranıyor

17 Aralık yargı darbesinin mimarları Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkındaki adli süreç devam ediyor. Öz ve Kara yurtdışına kaçarken, Yüzgeç'in nerede olduğuna dair henüz bilgiye ulaşılamadı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Aydıner, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs"ten tutuklama amaçlı yakalama kararı çıkarmıştı.STAR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen‘den Zekeriya Öz'e ve Celal Kara'ya talimat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN